Хто може інфікуватися Covid-19 повторно?

серпня 11 / 2020
Хто може інфікуватися Covid-19 повторно?
Коли на початку року з’ясувалося, що збудником загадкової хвороби в Китаї є новий коронавірус, тривога вчених з приводу розростається в країні епідемії мало не змінилася відчаєм. Як правило, представники цього сімейства не формують у перехворілих сильного імунітету: вже через півроку-рік після одужання ту ж інфекцію легко можна підхопити повторно.

Однак чим більше ми дізнаємося про новий вірус, тим більше переконуємося в тому, що Sars-Cov-2 сильно відрізняється від своїх попередників. А значить, є надія, що і імунний захист у видужалих пацієнтів виявиться значно більш довгостроковий – можливо, навіть довічний.

Втім, поки це лише припущення. Основні питання, від яких залежить стратегія боротьби з епідемією, як і раніше залишаються без відповідей.

Так чи можна заразитися Covid-19 повторно?

Поки що невідомо ні про один достовірному випадку повторного зараження коронавірусів. Вчені не виключають, що це можливо, але – в контексті всього вищесказаного – ймовірність такого зараження не надто висока.

Дослідження показують, що після одужання від Covid-19 в крові більшості пацієнтів виявляються специфічні антитіла – навіть у тих, хто перехворів безсимптомно.

Як і у випадку багатьох інших вірусних захворювань, їх концентрація вище у тих, хто перехворів вірусом у важкій формі, але вона в будь-якому випадку падає приблизно вдвічі вже через три місяці, а іноді і через кілька тижнів.

Оскільки Sars-Cov-2 був вперше виявлений лише сім місяців тому, вчені поки що утримуються від прогнозів про те, як довго триває набутий імунітет і чи можливо повторне зараження в принципі. Однак деякі висновки можна зробити на підставі його більш вивчених попередників і близьких родичів – вірусів SARS (атипова пневмонія) і MERS (близькосхідний респіраторний синдром).

У крові пацієнтів, які перехворіли на SARS в 2002-2003 роках, специфічні антитіла до вірусу зберігалися в середньому протягом двох років (якщо бути зовсім точним, то від року до трьох). Хоча у людей, які перенесли пневмонію в особливо важкій формі, їх виявляли навіть 12 років по тому.

Пацієнти, які перехворіли на близькосхідним респіраторним синдромом (від нього помирав в середньому кожен третій заражений), зберігали специфічні антитіла до вірусу MERS щонайменше 34 місяці.

І навіть якщо поки вчені не знають, як довго триватиме імунний захист від Covid-19 і наскільки ефективною вона виявиться, сам цей факт уже вселяє оптимізм.

Чим довше вони не знатимуть відповіді на це питання, тим вірогідніше те, що повторне зараження неможливо.
Категорія : Світ


Залишити Коментар