Малий та середній бізнес під прицілом хакерів: IT-фахівці розповіли, як захиститися від атак

серпня 11 / 2020
Малий та середній бізнес під прицілом хакерів: IT-фахівці розповіли, як захиститися від атак
Кожне п'яте підприємство сегмента малого та середнього бізнесу ставало жертвою програм-вимагачів, а середній розмір викупу склав близько 6 тис. дол.
Фахівці міжнародного розробника антивірусного програмного забезпечення, експерта в галузі кіберзахисту — компанії ESET дали поради малому і середньому бізнесу, як захиститися від хакерських атак.
Як повідомляється на сайті компанії, саме невеликий бізнес є однією з найбільш популярних цілей серед кіберзлочинців.
«Хоча великі підприємства здаються більш вигідною ціллю для кіберзлочинців, компанії малого та середнього бізнесу залучають зловмисників відсутністю достатньої кількості ресурсів для захисту від загроз.
Згідно з недавнім звітом, найчастіше підприємства цього сегмента стикаються з такими проблемами, як нестача персоналу для роботи зі зменшенням ризиків кібербезпеки, обмежений бюджет і відсутність обізнаності щодо захисту від атак», - йдеться у повідомленні.
За даними ESET, малий та середній бізнес нерідко стає жертвою програм-вимагачів - шкідливого програмного забезпечення, яке зловмисники можуть використовувати для блокування пристрою або шифрування його вмісту, щоб вимагати викуп в обмін на відновлення доступу до робочої станції або файлів.
«Кожне п'яте підприємство цього сегмента було жертвою такого програмного забезпечення, а середній розмір викупу склав близько 6 тис. дол. Тоді як вартість простою в роботі, викликаного атакою програм-вимагачів, була у 23 рази вищою й дорівнює приблизно 141 тис. дол.
При цьому, до цієї суми не враховано витрати, пов'язані з виявленням програми-здирника, розслідуванням інциденту, відновленням даних, шкодою репутації та ціною втраченої інформації», - пояснюють фахівці ESET.
У компанії зазначають, що деякі компанії вирішують заплатити викуп, щоб одразу відновити доступ до конфіденційних файлів. Однак кіберзлочинці можуть продовжувати збільшувати розмір викупу, а також у разі оплати не можна бути впевненим у поверненні всіх даних, а збитку все одно буде завдано.
«Викуп за доступ до даних також фінансує масштабні кібератаки, тому плата кіберзлочинцям - не вирішення проблеми», - наводяться у повідомленні слова фахівця компанії ESET Джейка Мура.
Для максимального захисту від подібного роду атак IT-експерти рекомендують невеликим підприємствам регулярно навчати своїх співробітників правил кібербезпеки, оновлювати операційні системи та програмне забезпечення, постійно створювати резервні копії важливих для бізнесу даних. Також фахівці радять відключити або видалити непотрібне програмне забезпечення або служби й використовувати антивірусні програми.
«Не варто недооцінювати важливість використання багаторівневого рішення з безпеки, яке надійно захистить пристрої не тільки від програм-вимагачів, а й від інших векторів атак. Продукт теж слід регулярно оновлювати для захисту від найсучасніших тактик і нових загроз», - підсумували в ESET.
Як повідомляв УНІАН, за даними ESET, в Україні щодня фіксується близько 300 тис. нових кіберзагроз для інформаційної безпеки. При цьому знайти хакерів-зловмисників вкрай складно, компаніям залишається лише проводити щохвилинні моніторинги на предмет виявлення кіберзагроз з метою їхнього подальшого блокування.
Компанія ESET - провідний розробник рішень у галузі комп'ютерної безпеки й експерт у сфері IТ-безпеки. Компанія була заснована в 1992 році в Словаччині й на сьогодні представлена у понад 180 країнах світу.

УНІАН: https://www.unian.ua/
Категорія : Світ


Залишити Коментар