Після одужання від COVID-19 можна захворіти повторно: у ВООЗ пояснили причину

травня 09 / 2020
Після одужання від COVID-19 можна захворіти повторно: у ВООЗ пояснили причину
У деяких пацієнтів після одужання від коронавірусної хвороби повторне тестування показує позитивний результат. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що це викликано залишками вірусу, який відкладається в легенях.

"Ми знаємо, що в деяких пацієнтів тести на коронавірус дають позитивний результат після того, як вони вилікувалися. З того, що нам відомо зараз — і це ґрунтується на найсвіжіших даних, схоже, що під час фази відновлення пацієнти виділяють залишки (вірусу), які відклалися в легенях", — йдеться у відповіді речника ВООЗ на запит інформаційного агентства AFP.

Епідеміолог із інфекційних захворювань Марія Ван Керхов пояснила, що коли легені загоюються, на них з'являються "мертві клітини". Саме ці фрагменти легенів і дають позитивний результат після тестування.

У ВООЗ зазначили, що імунітет від COVID-19 у людей ще недостатньо вивчений, і наголосили на необхідності подальших досліджень з метою зрозуміти, чи справді в людини, яка одужала після коронавірусної інфекції немає ризику повторного зараження.
Категорія : Україна


Залишити Коментар