Підготовку до опалювального сезону обговорили в Ужгородській міській раді на засіданні ради голів ОСББ і ЖБК

серпня 16 / 2022

Підготовку до опалювального сезону обговорили сьогодні в Ужгородській міській раді на засіданні ради голів ОСББ і ЖБК.

Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що через війну і її непередбачуваний вплив на енергетичну ситуацію в державі взимку, попри рішення уряду залишити стару ціну на газ для населення, мешканці мають допомогти владі, самостійно зробивши все можливе задля зменшення кількості споживання газу. Зокрема, слід утеплити сходові марші, горища, підвали, замінити пошкоджені вхідні двері, засклити вікна в під’їздах.

Крім того, на зустрічі йшлося про програми енергозбереження, які діють у місті. Зокрема, Програму відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, капітального ремонту та реконструкції багатоквартирних житлових будинків у м. Ужгород на 2018-2022 роки «Теплий дім», якою передбачена участь співфінансування робіт із бюджету міста учасникам програми «Енергодім».

У цій програмі торік взяли участь співвласники двох багатоквартирних будинків в Ужгороді: ОСББ «Добролюбова, 6» за однойменною адресою та ОСББ «Мрія 2020» на вул. Івана Франка, 56А, де станом на сьогодні на завершальному етапі виконано 85% робіт із комплексної теплосанації будинку. Голова ОСББ «Мрія 2020» Олена Гринчук у своєму виступі наголосила, що найважчим було переконати людей взяти участь у програмі, однак зараз усі задоволені результатом.

Заступник міського голови Юрій Рахівський закликав інші об’єднання багатоквартирних будинків обміркувати участь у програмі, нагадав про етапи участі в проєкті – проведення енергоаудиту, виготовлення проєктно-кошторисної документації і порядок дій ОСББ задля отримання підтримки фонду.

Крім того, на зустрічі йшлося й про організацію та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних. Представники Ужгородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки нагадали, що відповідно до пункту №65 постанови Кабміну від 7 грудня 2016 р. №921 «житлово-експлуатаційні організації, інші організації або підприємства та установи, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власники будинків відповідно до розпоряджень районних (міських) військових комісаріатів та рішень виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад своєчасно подають необхідні відомості до зазначених органів про призовників і військовозобов’язаних, сповіщають їм про виклик до районних (міських) військових комісаріатів шляхом вручення повісток та забезпечують прибуття за викликом». Керівники ОСББ, ЖБК, управляючих компаній мають провести з мешканцями інформаційно-роз’яснювальну роботу із цього питання, щоб належним чином виконати вимоги цього пункту. Також мають організувати і забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення військовозобов’язаних і резервістів, які призиваються на військову службу під час мобілізації в особливий період або викликаються до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Міський голова Богдан Андріїв подякував військовим за захист країни, закликав голів ОСББ бути уважними, зокрема, щодо нових мешканців, мати про них усю необхідну інформацію, цікавитися, чи ті зареєструвалися на новому місці.

Наголосили на зустрічі з головами ОСББ та ЖБК й на необхідності ще раз перевірити стан готовності підвалів багатоповерхівок як найпростіших укриттів.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар