Чергова сесія Ужгородської міськради: підтримка військових, зміни до цільових програм

липня 12 / 2022


Сьогодні на початку роботи сесії Ужгородської міськради міський голова Богдан Андріїв нагородив юних талановитих ужгородок. Премію Ужгородського міського голови для обдарованої молоді, яка вручається вже четвертий рік поспіль, та грошову винагороду по 10 тисяч гривень отримали: Наталія Штибель – студентка ІІ курсу факультету образотворчого мистецтва, Закарпатської академії мистецтв; Біатріс Бучок – студентка ІІІ курсу спеціалізації «фортепіано» Ужгородського музичного фахового коледжу імені Дезидерія Задора; Каріна Корнута – учениця 7 класу Ужгородської музичної школи № 1 імені Петра Чайковського.

Підтримали Програму надання матеріально-технічної допомоги Ужгородському районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат) для переобладнання приміщення на 2022 – 2023 роки підтримали на черговій сесії Ужгородської міської ради, що відбулася цього тижня. У зв’язку з воєнним станом в Україні зросли обсяги завдань, які виконує Ужгородський РТЦК та СП, є потреба у збільшенні кількості штатних працівників і військовослужбовців, розширення матеріально-технічної бази, облаштування додаткової кількості приміщень та робочих місць. Таким чином будівля Ужгородського РТЦК та СП на вул. Олександра Бородіна 22/2 в Ужгороді потребує переобладнання, ухвалена Програма передбачає виділення фінансування для цього, а також для добудови 4-го поверху.

Також депутати ухвалили Програму сприяння діяльності військової частини 3115 Національної гвардії України у виконанні завдань по забезпеченню безпеки громадян та підтримки правопорядку на 2022 рік. Основною метою Програми є охорона громадського порядку, забезпечення захисту та охорони життя, здоров’я, прав, свобод та законних інтересів громадян, розроблення та здійснення комплексу заходів, спрямованих на захист суспільства і держави від кримінальних та інших протиправних діянь тощо. Для реалізації цієї мети є потреба у покращенні матеріально-технічного забезпечення та створення належних умов для роботи в/ч 3115 Нацгвардії України. На виконання Програми передбачено 230 тисяч гривень із міського бюджету.

Крім того, на сесії міські обранці схвалили програму забезпечення безпеки громадян шляхом виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних злочинів в місті Ужгороді на 2022 – 2024 роки. Документ спрямований на забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері пробації шляхом розроблення та здійснення комплексу заходів, спрямованих на усунення причин та умов вчинення повторних кримінальних правопорушень тощо. На реалізацію Програми передбачено 320 тисяч гривень із міського бюджету, із них 100 тисяч – на 2022 рік.

Ухвалили на сесії і Програму «Безпечне правосуддя» на 2022 – 2024 роки. Вона спрямована на забезпечення підвищення ефективності підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорони приміщень суду, органів та установ системи правосуддя на території Ужгорода, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їх сімей, працівників суду, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу шляхом надання матеріально-технічної допомоги територіальному управлінню Служби судової охорони у Закарпатській області. Управління є державним органом, на який покладається завдання з підтримання правопорядку в судах, органах та установах системи правосуддя. На реалізацію Програми передбачено 340 тисяч гривень, із них 140 тисяч – на 2022 рік.

Підтримали депутати й зміни до низки ухвалених раніше рішень: до Програми «Безпека закладів загальної середньої освіти міста на 2022 рік», Програми інформатизації діяльності Ужгородської міської ради та її виконавчих органів на 2020 – 2022 роки, Програми розвитку транскордонного співробітництва та підтримки імплементації проєктів міжнародної технічної допомоги в Ужгороді на 2018 – 2022 роки, Програму фінансової підтримки закладів первинного, вторинного рівня медичної допомоги та їх розвиток у місті Ужгороді на 2020 – 2023 роки.

Лауреатам Премії імені Петра Скунця в Ужгороді збільшать винагороду – кожен із переможців у трьох номінаціях отримає цього року 20 000 гривень. Це рішення підтримали депутати міської ради на сесії – внесли зміни до Програми відзначення в Ужгороді державних та місцевих свят, історичних подій, знаменних і пам’ятних дат та інших заходів на 2021 – 2023 роки.

Понад десятку ужгородців на сесії міськради виділили матеріальну допомогу – від 10 до 40 тисяч гривень – для подолання важких хвороб.

Ухвалили на сесії й зміни до Програми благоустрою в Ужгороді. Зокрема, змінили назву самої Програми – Програма благоустрою та розвитку комунальної інфраструктури міста Ужгород на 2018 – 2022 роки». Також, оскільки комунальне підприємство «КШЕП» визначено виконавцем цієї Програми, на нього покладено забезпечення утримання міських доріг, зелених зон, поточних ремонтів тощо, виникла нагальна необхідність оновити для таких робіт спеціалізовану техніку і Програму доповнили додатком із переліком техніки, яку потрібно закупити у цьому році. У доповненнях до Програми і завдання – утримання в належному стані автобусних зупинок із передбаченням на це 200 тис. грн.

Постановою Кабміну визначено перелік видатків, які здійснюються під час військового стану, тому депутати Ужгородської міськради на сесії підтримали рішення про призупинення Порядку здійснення внесків із бюджету Ужгородської територіальної громади до статутного капіталу комунальних підприємств.

Також розглянули звіт департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради про виконання 17 міських цільових Програм за 2021 рік:

– Програми благоустрою міста Ужгород на 2018 – 2022роки;

– Програми реконструкції та капітального ремонту системи зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2021 – 2023 роки;

– Програми капітального ремонту житлового фонду м. Ужгород на 2018 – 2022 роки;

– Програми розвитку житлового фонду соціального призначення та житлових об'єктів, які використовуються для забезпечення діяльності дитячих будинків сімейного типу у місті Ужгород на 2019 – 2022 роки;

– Програми виготовлення технічної документації у м. Ужгород на 2018 – 2022 роки;

– Програми відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, капітального ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків у м. Ужгород на 2018 – 2022 роки («Теплий дім») та ще понад десятка інших міських Програм.

Крім того, на весь наступний, 2023-ий, рік в Ужгороді від сплати земельного податку звільнили ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту та для об’єднань співвласників багатоповерхових будинків. Іншими рішеннями депутати відмовили у наданні пільги по сплаті земельного податку Закарпатській митниці, закарпатським апеляційному та окружному адміністративному судам, територіальному управлінню Державної судової адміністрації України у Закарпатській області тощо. В обґрунтуванні рішення зазначено, що Податковим кодексом не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб або звільняти їх від таких податків і зборів.

Внесли і зміни до Тимчасового порядку переведення житлових будинків і приміщень (квартир) у нежитлові в Ужгороді. У новій редакції документу – доповнені окремі пункти, зокрема, щодо реконструкції, визначено новий розмір компенсації за втрату житлового фонду при переведенні житлових приміщень у нежитлові.


Категорія : Суспільство


Залишити Коментар