Через 15 хвилин реанімаційних заходів, запустили серце: на Закарпатті бригада "швидкої" врятували від смерті жінку

жовтня 10 / 2023

ЧЕРЕЗ 15 ХВИЛИН РЕАНІМАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ МЕДИКИ «ШВИДКОЇ» ЗАПУСТИЛИ СЕРЦЕ ПАЦІЄНТКИ

Коли сьогодні о 9.54 надійшов виклик на «103» з повідомленням: «Погано гіпертоніку, жінка 66 років, хворіє на цукровий діабет, набряк кінцівок, останні 2-3 дні не ходить…», - «швидка» виїхала миттєво. Такі супутні хвороби на фоні гіпертонії можуть мати життєво небезпечні ускладнення, які стрімко розвиваються.
До пункту призначення в село Щасливе, що на Мукачівщині, бригада № 714 (фельдшер Віталій ЩАДЕЙ, водій Павло БАСАРАБ) домчала за лічені хвилини. Медиків зустріла схвильована донька, яка розповіла, що мама має проблеми із серцем і стан її різко погіршився.
«Виміряли тиск, зняли кардіограму, перевірили цукор в крові, поставили внутрішньовенний катетер і ввели медикаменти», - розповідає фельдшер Віталій ЩАДЕЙ.
«На кардіограмі – зміни міокарду, пульс - 95, цукор - 17. Приймаємо рішення негайно госпіталізувати. Але тільки переклали пацієнтку на ноші – зупинка серця. Відразу приступаємо до реанімаційних заходів. Діяли швидко і злагоджено – миттєво згадалося все, чому навчали нас на курсах в тренінговому центрі. Разом з водієм інтенсивно проводили штучну вентиляцію легень, компресії грудної клітки, вводили медикаменти, діяли як одне ціле, і вже за 15 хвилин з’явився пульс, жінка вдихнула повітря. Підключили кисень і рушили до лікарні. Дорогою до Мукачівської лікарні Св. Мартина пацієнтка вже прийшла до свідомості, почала говорити»…

У фельдшера Віталія ЩАДЕЯ за 13 років роботи в екстреній медицині це перша реанімація після такої тривалої зупинки серця. Медик відзначає, що врятоване життя жінки – це командна робота та навички які набуті та відшліфовані під час проведення навчань.
А вже пообіді донька пацієнтки зателефонувала до Центральної оперативної диспетчерської і щиро дякувала всім медикам екстренки і особливо бригаді, яка врятувала життя її матері.У фельдшера Віталія ЩАДЕЯ за 13 років роботи в екстреній медицині це перша реанімація після такої тривалої зупинки серця. Медик відзначає, що врятоване життя жінки – це командна робота та навички які набуті та відшліфовані під час проведення навчань.
А вже пообіді донька пацієнтки зателефонувала до Центральної оперативної диспетчерської і щиро дякувала всім медикам екстренки і особливо бригаді, яка врятувала життя її матері.
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар