Начальник Воловецької ДПІ провів робочу зустріч з представником Жденіївської територіальної громади

квітня 04 / 2024
Начальник Воловецької ДПІ провів робочу зустріч з представником Жденіївської територіальної громади

Начальник Воловецької ДПІ Ігор Діброва під час робочої зустрічі поінформував працівника Жденіївської територіальної громади Михайла Щербея про порядок декларування доходів громадян, отриманих у 2023 році та порядок отримання податкової знижки.

Податківець роз’яснив, що громадяни, які впродовж минулого року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2024 року. Також фахівець деталізував, які види доходів підлягають декларуванню – доходи, отримані від надання в оренду нерухомого майна; продажу власної сільгосппродукції фізичним особам; спадщина чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення; доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався.

Йшлося й про те, що суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначені в декларації, необхідно сплатити до 1 серпня цього року, а також хто з платників та за яких умов може скористатись правом на податкову знижку. Такі громадяни мають право подати декларацію до кінця поточного року, тобто до 31 грудня 2024 року.

Державний інспектор Оксана Жук розповіла, що здобувач освіти, який навчається в українському закладі дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти на контрактній формі навчання, або член його сім’ї першого ступеня споріднення, має право на певну компенсацію вартості освітніх послуг, тобто податкову знижку на навчання, якщо він сплачував кошти на користь цих закладів. Податкова знижка для фізичних осіб – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати. Тобто це можливість повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного податкового року платником податку. Їх вичерпний перелік наведено в Податковому кодексі України. Витрати мають підтверджуватися платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, що ідентифікують продавця послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково відображається вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги.

Старший державний інспектор Марія Гаринець звернула увагу, що в «Електронному кабінеті платника», у розділі «ЕК для громадян», працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи» за допомогою якого можна заповнити відповідну декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді. Також під час зустрічі рекомендували представнику тергромади спілкуватися з податковою онлайн, зокрема завдяки мобільному додатку «Моя податкова», який можна завантажити на телефонні ґаджети, як на платформі Android, так й iOS. Робота в додатку здійснюється з використанням кваліфікованого електроного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Під час робочої зустрічі також обговорили співпрацю щодо наповнення бюджету громади місцевими податками та зборами, а також кроки для скорочення наявної податкової заборгованості з місцевих податків та зборів, як додаткового резерву наповнення бюджету.

За матеріалами Воловецької ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Залишити Коментар