У Мукачеві податківці провели зустріч зі студентами

лютого 17 / 2024

Днями відбулася зустріч податківців Мукачівської ДПІ зі студентами Комунального закладу «Вище професійне училище №3 м.Мукачево» Закарпатської обласної ради, професія: Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних; адміністратор.
На зустрічі учасники розглянули кілька питань. Зокрема, податківці розповіли молоді, що в рамках проведення інформування громадян щодо декларування доходів громадян за 2023 рік, працівники ДПІ проводять зустрічі з фізичними особами. Громадянам роз’яснюють, що відповідно до норм розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, платники податку зобов’язані самостійно обчислити суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору шляхом подання декларації до податкового органу засобами:
- електронного зв’язку «Електронного кабінету», «Моя податкова»;
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж 5 днів до закінчення граничного терміну подачі;
- особисто або уповноваженою на це особою.
При отриманні:
- іноземних доходів (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 Кодексу);
- окремих видів доходу, що не не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування (п.п.168.1.3 п.168.1 ст.168 Кодексу);
- доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб п.п.168.2.1 п.168.2 ст.168 Кодексу).
Студентам розповіли, що 1 січня 2024 року введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи. Нова форма декларації розміщена на стенді ЦОП Мукачівської ДПІ і вона передбачає виокремлення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб при визначенні мінімального податкового зобов’язання фізичними особами-підприємцями.
Також фахівці податкових органів звернули увагу студентів на те, що змінився порядок розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними відповідно до п.166.3 ст.166 розділу IV Податкового кодексу України, крім витрат, зазначених у п.п.166.3.10 п.166.3 ст.166 розділу IV Податкового кодексу України.
надаються інформації платникам, щодо переваг використання ПРРО, а також про те що розширюється коло платників податків, які зобов’язані використовувати РРО.
Податківці розповіли і про надання консультацій та роз’яснень платникам щодо новацій у сфері застосування РРО (хто повинен застосовувати РРО, хто не застосовує РРО, коли застосовується РРО, як проводяться розрахунки, торгівля через інтернет, переваги використання РРО та відповідальність за порушення при застосуванні РРО).
Працівники інспекції надаються роз’яснення платникам щодо порядку заповнення об’єднаної звітності та надається допомога у подачі об’єднаної звітності за 2023 року в онлайн режимі через електронний кабінет платника.
Інформували податківці і про нюанси подання декларації з метою отримання податкової знижки. Отримати таку знижку мають право громадяни, які понесли витрати на користь закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Тобто, право на отримання податкової знижки мають платник податку або члени сім’ї першого ступеня споріднення(батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені). Якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податкову знижку.
Умовами отримання податкової знижки на навчання є:
- не бути приватним підприємцем;
- мати громадянство України та реєстраційний номер облікової картки платника податків, крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття РНОКПП та офіційно повідомила про це і має про це відмітку у паспорті;
- загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не перевищує суми річного загального оподаткованого доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків.
Право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка
одночасно є найманою особою, включно до доходів, одержаних у вигляді заробітної плати протягом звітного податкового року.
Граничний термін подання податкової декларації на податкову знижку за 2023рік, до 31 грудня 2024 року. Податкову декларацію можна подати як особисто, так і в електронній формі, скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника» або «Моя податкова».
Працівники податкових органів розповіли і про отримання відомостей з ДРФО онлайн за допомогою меню «ЕК для громадян» приватної частини «Електронного кабінету платника». Проінформували студентів і про користування Електронним кабінетом та сервісом «Моя податкова», де вони можуть дивитися нараховані податки і збори та сплачувати їх через кабінет, можуть перевірити фіскальний чек, подати заяви та витяги про застосування спрощеної системи оподаткування, отримувати витяги щодо стану розрахунків з бюджетом в електронному вигляді, допомагають в поданні декларації в електронній формі в режимі онлайн через Електронний кабінет платника: https://cabinet/tax.gov.ua. За допомогою «Електронного кабінету платника» також можна подавати і статистичну звітність, надсилати запити за встановленими формами та отримати відповідь.
За матеріалами Мукачівської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Залишити Коментар