Іршавські податківці провели тренінг для платників податків: розповіли про декларування доходів та застосунок «Моя податкова»

лютого 24 / 2024
Іршавські податківці провели тренінг для платників податків: розповіли про декларування доходів та застосунок «Моя податкова»

Фахівці Іршавської ДПІ Головного управління ДПС у Закарпатській області надають платникам податків, які звертаються за сервісними послугами до ЦОП роз’яснення щодо застосування норм податкового законодавства.

Зокрема, під час проведення тренінгу податківці розповіли присутнім, що громадяни, які впродовж минулого року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2024 року, а суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначені в декларації, необхідно сплатити до 1 серпня цього року.

Надати податкову декларацію платник може за вибором – особисто або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет. З 01.01.2024 р. діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкція щодо її заповнення, оновлена редакція яких затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року №467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Нова форма податкової декларації передбачає виокремлення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) при визначенні мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь. Водночас було звернуто увагу, що сплата податку при визначенні МПЗ фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) здійснюється за кодом бюджетної класифікації «11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».

Також було проінформовано платників про мобільний застосунок «Моя податкова», де у розділі «Послуги» є можливість подати декларацію про майновий стан і доходи з метою декларування неоподаткованих доходів, а також для отримання податкової знижки. Роз’яснили, що завантажити застосунок «Моя податкова» можна в AppStore або GooglePlay.

За матеріалами Іршавської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Залишити Коментар