Імунітету від Covid-19 не дочекатися: лікар дав жорстке попередження

жовтня 11 / 2020
Перехворіли — це ще не кінець страждань: почекайте пів року
Надії на колективний імунітет від коронавірусної хвороби COVID-19 виявилися марними: вже через пів року після перенесеної інфекції людина може заразитися знову.


Про це розповів виданню URA вірусолог, співробітник дослідницького центру фундаментальної і трансляційної медицини, колишній завідувач лабораторією особливо небезпечних інфекцій центру "Вектор" Олександр Чепурнов.

"Надії на формування колективного імунітету з допомогою того, що хворіє більше немає. Раніше ми думали, що ні вакцинами, так масовим переболевания сформуємо колективний імунітет. Але немає, сьогодні стало ясно, що зробити це не вдасться", - заявив медик.
Імунітет може триматися біля пів року, зазначає вчений. Спостереження за людьми, які перехворіли показують - протягом трьох-чотирьох місяців у перехворілих знижуються антитіла аж до повного зникнення.

"Тому постковідний імунітет я оцінюю на пів року. Зараз спостерігаємо саме за таким пацієнтом. При прекрасної иммунограмме місячної давності пацієнт заразився через шість місяців після першого випадку. Тому ті, хто хворів в квітні і травні, через пів року знову опиняться під загрозою зараження", - стверджує Чепурнов.
Категорія : Україна


Залишити Коментар