Дві прем’єри в Ужгороді презентує Закарпатський обласний театр драми та комедії

квітня 19 / 2024

🎭 Дві прем’єри в Ужгороді презентує Закарпатський обласний театр драми та комедії

👉 Покази мюзиклу «Гуцулка Ксеня» та історичної хроніки «Остання ніч у Хусті» у виконанні акторів обласного театру драми та комедії (м. Хуст) 24–25 квітня в Ужгороді анонсували на брифінгу в ОВА.

Директор департаменту культури обласної військової адміністрації, заслужений артист України Євген Тищук високо відзначив обидві вистави та наголосив, що театральне мистецтво – це передусім живе спілкування акторів, які діють на сцені, з глядачами.

💬 «Таке спілкування – це обмін думками та почуттями. Дуже важливо, які думки, які почуття виникають у глядача після перегляду вистави, і саме в театрі відбувається арттерапія», – зазначив Євген Тищук.

✔️ Наприклад, історична хроніка «Остання ніч у Хусті» розповідає про Президента Карпатської України Августина Волошина як про знакову постать у нашій історії та як про живу людину, в котрої, як і в кожного з нас, також є емоції та власні переживання.

За словами директорки-художньої керівниці Закарпатського обласного театру драми та комедії Олесі Чепелюк, такі вистави потрібно створювати, щоб не тільки за допомогою підручників, а й через мистецтво залучати людей до вивчення історії, показувати, якою різноманітною та цікавою вона є.

☝️Своєю чергою режисер-постановник театру, а також актор, який грає Августина Волошина, Володимир Завальнюк підкреслив, що основний задум твору в тому, щоб нагадати всім, що перемога є, була й буде, і це безумовна істина.

🎷 Оскільки театр славиться своїм оркестром та акторами, які професійно співають, колектив також вирішив поставити мюзикл «Гуцулка Ксеня». Олеся Чепелюк зазначила, що робота над створенням вистави тривала близько пів року і була доволі клопіткою, однак у Хусті мюзикл уже зібрав сім аншлагів.

🎼 Вистава містить 19 музичних творів різних жанрів. Її лейтмотивом є відома пісня «Гуцулка Ксеня», яка з ліричної мелодії на початку твору переходить у пристрасне танго. Докладно про створення партитури, роботу з музикантами й вокалістами розповіла музична керівниця театру Тетяна Бунчикова.

📍Мюзикл «Гуцулка Ксеня» покажуть 2️⃣4️⃣ квітня на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка», історичну хроніку «Остання ніч у Хусті» – 2️⃣5️⃣ квітня на великій сцені облмуздрамтеатру.

⏰ Початок о 18:00.

🎟️ Квитки на вистави можна придбати в касі театру або на Karabas.com.

Відеозапис брифінгу 👉 https://is.gd/EYVCRZ.


Категорія : Суспільство


Залишити Коментар