На Закарпатті стартували консультації щодо розробки Національного плану реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024-2026 роки

грудня 15 / 2023

Стратегічні сесії та групові дискусії триватимуть протягом двох днів.
Учасників консультацій привітав Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської ОДА. Він розповів про стан реалізації реформи деінституалізації та підтримку розвитку сімейних форм виховання в нашому регіоні.
💬 «Зараз на державному та обласному рівні маємо чіткий пріоритет — вибудувати таку систему соціального захисту, щоб кожна дитина зростала в безпечній і турботливій родині. Своєю чергою на Закарпатті в межах реформи деінституалізації ми комплексно підтримуємо всі сімейні форми виховання: ДБСТ, прийомні та патронатні родини місцевих мешканців і з-поміж вимушених переселенців. Протягом найближчих двох років маємо на меті повністю перейти на сімейні форми виховання та знайти для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, люблячі родини», – наголосив Петро Добромільський.
За його словами, для цього, зокрема, в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Адреса дитинства» в Кам’янській громаді Берегівського району та за підтримки словацьких партнерів зводять нове житло для дитячих будинків сімейного типу📍
➡️ Керівниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова підкреслила, що Закарпаття є одним із передових регіонів у реалізації реформи деінституалізації. Вона відзначила ефективність роботи відповідних служб у краї та втілення обласних програм підтримки.
💬 «Важливо, щоб діяльність у цьому напрямку активізувалася в кожній області України. Сьогоднішні консультації – це чудова можливість актуалізувати питання реформи кращого догляду дітей та напрацювати ефективні механізми підтримки сімейних форм виховання. Стратегія – це лише перший етап впровадження змін, наше спільне бачення руху. Головною метою є подальша реалізація задумів на практиці», – зауважила Ірина Тулякова.
✅ Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні розробляють спільно з міжнародними партнерами відповідно до стандартів ЄС. Про важливість транскордонної координації учасникам заходу розповіли очільник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Генрік Вітфельт і керівниця секції захисту дітей ЮНІСЕФ Джин Чой.
🔹 У межах дводенних консультацій фахівці профільних обласних департаментів і служб у справах дітей ОВА з 10 регіонів країни, представники міністерств, міжнародних партнерських організацій обговорять найкращий досвід і практики трансформації системи догляду та виховання, опрацюють стратегічні, операційні цілі та завдання, а також долучаться до розроблення заходів Національного плану реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар