Захист прав дітей, реалізація права дитини на виховання в сімейному оточенні, запобігання дитячій бездоглядності

червня 18 / 2020
Захист прав дітей, реалізація права дитини на виховання в сімейному оточенні, запобігання дитячій бездоглядності
Про це – у проєкті рішення «Про хід виконання Регіональної програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018 – 2025 роки у 2019 році», який розглядатимуть депутати облради.

Звітній документ підготувала служба у справах дітей ОДА, де зазначається, що усі служби у справах дітей області підключені до Єдиної інформаційно-аналітичної системи „Діти” – єдиного електронного банку даних дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також громадян, які можуть взяти дитину на виховання.

Станом на початок 2020 року на обліку служб у справах дітей перебувало 3035 дітей, у тому числі на профілактичному обліку – 911; дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – 2116.

Торік суб’єктами соціальної роботи виявлено 6618 сімей та осіб, що опинилися у складних життєвих обставинах. Соціальними послугами місцевих центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області охоплено 5451 сім’ю та особу (в них – 9541 дитина).

У 2019 році створено чотири дитячі будинки сімейного типу у Виноградівському та Свалявському районах,у містах – Ужгород та Хуст.

Упродовж минулого року в області набули правового статусу 338 дітей, у т.ч. статусу позбавлених батьківського піклування у зв’язку з позбавленням батьків батьківських прав – 189 дітей, у зв’язку з відібранням без позбавлення батьківських прав – 34 дитини.

Крім того, кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на утриманні в інтернатних закладах області, збільшилась на 13 осіб. До сімейних форм виховання із закладів інституційного доглядувлаштовано 76 дітей, а п?ятьох діток повернуто із таких закладів до біологічних родин.

У результаті проведеної соціальними службами роботи: 98 дітей (33 сім’ї) залишились у сім’ї із 116 дітей (39 сімей), стосовно яких була загроза відібрання у батьків.

Також здійснювалася реалізація завдань Програми, щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Тож, торік 25 530 209,00 гривень перераховано на рахунки зі спеціальним режимом використання 77 дітей, 14 дітей вже придбали житло.

Фахівці звітують, що торік систематично забезпечувався соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, сімей опікунів, піклувальників; здійснювалася підготовка фахівців для роботи з усиновителями, опікунами/піклувальниками, батьками-вихователями та прийомними батьками; проводилися профілактичні рейди й відпрацювання з метою подолання дитячої бездоглядності та безпритульності тощо.

Пресслужба облради
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар