Досвід європейських партнерів може допомогти нашому регіону в реформуванні судової мапи та підвищенні доступу громадян до правосуддя

листопада 04 / 2023

Про це йшлося на зустрічі керівництва краю, очільниці Закарпатського апеляційного суду Ганни Фазикош з головою Ландтагу федеральної землі Тіроль Республіки Австрія Сонею Ледль-Россманн і колишнім президентом Вищого земельного суду Клаусом Шрюдером.
Віктор Микита - голова Закарпатської ОДА розповів про нещодавно започатковані пілотні проєкти в регіоні, які в умовах децентралізації та попри повномасштабну війну дозволять наблизити необхідні сервіси до людей, а судову систему – до європейських стандартів. Йдеться, зокрема, про створення дистанційних судів у ЦНАПах, реалізацію ініціативи «Суд у смартфоні», запровадження зручних онлайн-послуг на порталі Допомога Закарпаття за тісної співпраці з апеляційним судом.
👉 Своєю чергою колишній президент Вищого земельного суду Клаус Шрюдер відзначив необхідність впровадження електронного судочинства, котре ефективно показало себе ще під час пандемії коронавірусу. На важливості посилення цієї роботи в регіоні наголосила Ганна Фазикош. За її словами, кількість справ, які розглядають у форматі онлайн, лише за останній рік зросла в пʼять разів.
У межах зустрічі обговорили й інші актуальні питання, зокрема оптимізацію місцевих загальних судів, розслідування воєнних злочинів, захист інформації, покращення доступу до суддівської професії тощо. Представники делегації запевнили, що вони готові допомогти Україні з вдосконаленням процесу набору суддів до судів та ділитися власним досвідом і в інших напрямках📍
🤝 Насамкінець голова ОВА Віктор Микита подякував іноземним партнерам за візит і підтримку України, за конструктивну розмову, яка стане початком майбутньої ефективної співпраці в різних сферах.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар