Зміни у законодавстві щодо пред’явлення товарів митному органу

листопада 01 / 2023
Про зміни у законодавстві щодо пред’явлення товарів митному органу, повідомляють Закарпатські митники на офіційному сайті.

Нагадуємо, що днями набрав чинності наказ Мінфіну від 29.06.2023 року №355, яким, зокрема, встановлені особливості виконання митних формальностей під час застосування спрощення “процедура випуску за місцезнаходженням”. Крім цього, з 7 листопада втрачають чинність деякі положення Митного кодексу України.

Зупинимося детальніше на змінах у законодавстві щодо пред’явлення товарів митному органу.

☝️Перше, на що варто звернути увагу – зміни до правил заповнення графи 30 «Місце розташування товарів» митної декларації.

Так, при вивезенні, відомості про місце розташування товарів, у якому знаходяться (або з якого відправлятимуться) задекларовані товари, зазначатимуться за новою схемою 1-2, де:
🔹“1” – це буквений код типу місця розташування (A, B, C, D),
🔹“2” – код або номер, який позначає тип об’єкта.

Під зазначеним у митній декларації кодом типу місця розташування D слід розуміти будь-яку зону митного контролю (крім визначених типів місця розташування товарів А – С).

❗️Водночас, ДО 7 листопада 2023 року положення ч. 2 ст. 258 МКУ залишаються без змін. А відтак відомості про місцезнаходження товарів, зазначені в митній декларації, використовуються як інформація про зону митного контролю, до якої доставлятимуться товари з метою пред’явлення їх митному органу у разі прийняття митним органом відповідного рішення.

‼️Однак, починаючи з 7 листопада 2023 року ці положення втрачають чинність.

Таким чином, із зазначеного дня стане ОБОВ’ЯЗКОВИМ пред’явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення під час їх митного оформлення за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку, в тому числі і у митному режимі експорту, митному органу оформлення. Відомості графи 30 митної декларації означатимуть місце фактичного розташування товарів на момент подання митної декларації.

☝️Крім цього, починаючи з 7 листопада 2023 року втратять чинність пункти 2 та 3 частини третьої та частини четверта та п’ята статті 259 МКУ. Вони визначають підстави прийняття рішення про випуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму без пред’явлення їх митному органу за попередньою митною декларацією, яка містить всю необхідну для цього інформацію.

Відтак, відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 259 Кодексу, починаючи з 00 годин 7 листопада 2023 року раніше оформлені митні декларації типу «ЕА» є попередніми митними деклараціями, які містять відомості, достатні для ввезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України та забезпечення доставки їх до митного органу призначення. Водночас, є ОБОВ’ЯЗОВОЮ доставка та пред’явлення цих товарів митним органам, якими були оформлені такі попередні митні декларації. Випуск товарів у обраний декларантами митний режим здійснюється за умови подання додаткової митної декларації.

Детальніше - https://bit.ly/499TyhE
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар