Вже 1140 автомобілів заїхало до Закарпаття завдяки «нульовому» розмитненню

квітня 25 / 2022

Місяць тому Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, що передбачає чергові митні спрощення на період дії воєнного стану. Так, весь автомобільний транспорт, ввезений до країни в цей період, буде звільнений від необхідності сплати мита та інших зборів. Закон набрав чинності 5 квітня і вже тисячі авто були ввезені в Україну завдяки «нульовому» розмитненню.


До цього, щоб ввезти в Україну авто з іноземною реєстрацією, громадянам потрібно було сплатити акцизний податок, мито та ПДВ. Наразі ці платежі тимчасово відмінені для громадян, які ввозять легкові авто та кузови до них, напівпричепи та причепи, вантажні транспортні засоби та транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів і понад 10 осіб, мотоцикли.

Павло Герасимюк, начальник митного посту «Ужгород-вантажний» Закарпатської митниці, під час пресконференції повідомив, що з 9 до 22 квітня закарпатські митники оформили 1140 автомобілів за спрощеною процедурою. Серед них: 1085 – легкові, 33 – вантажні, 15 – причепи, 5 – мотоцикли і 2 – автобуси. Загальна сума пільг становила вже понад 158 млн грн, тобто з одного транспортного засобу громадянин може зекономити близько 140 тис. грн.

Так, за одну зміну, тобто 12 годин, працівники митного посту «Ужгород-вантажний» Закарпатської митниці оформляють від 30 до 90 авто за «нульовим» розмитненням. У середньому оформлення одного транспортного засобу триває від 30 хвилин до півтори години.

Хоча митні платежі до державного бюджету за спрощеною процедурою розмитнення не стягуються, проте для того, щоб надалі поставити транспортний засіб на облік, громадянину доведеться сплатити внесок до пенсійного фонду, оплатити першу реєстрацію транспортного засобу.

У державній митній службі України повідомляють, що порядок оформлення авто залишається таким самим, що діяв до прийняття відповідних спрощень. По завершенню дії воєнного стану, громадянам не потрібно буде доплачувати платежі, від яких вони наразі звільнені. Законом не передбачено відстрочень.

Важливо пам’ятати, що спрощена процедура розмитнення автомобілів не застосовується до авто, привезених із Росії, Білорусі та тимчасово окупованих територій.

Зазначені спрощення не скасовують вимоги й щодо необхідності підтвердження відповідності транспортних засобів екологічним нормам. Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів таким вимогам, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб.

Держмитслужбою забезпечено можливість самостійного електронного декларування легкових автомобілів громадянами при їх ввезенні без сплати митних платежів. Тобто ті громадяни, які бажають самостійно, без звернення до митного брокера, задекларувати свої легкові автомобілі, можуть зробити це в Особистому кабінеті на Єдиному державному інформаційному вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» https://cabinet.customs.gov.ua.

Якщо при заповненні митної декларації громадянин залишить активною позначку «Оформлення без сплати платежів за законом 2142-IX» (а вона активна за замовчуванням), то заповнення електронної форми митної декларації буде здійснено з урахуванням описаних нижче особливостей, які випливають із Закону.

Так, для попередньої декларації не потрібно обирати «Код місця митного оформлення». Справа в тому, що попередні митні декларації без резервування митних платежів оформлюються автоматично, без залучення посадової особи митниці. Термін оформлення такої декларації – від 5 до 15 хвилин. Після того, як декларант переконався, що попередня декларація оформлена, можна завозити автомобіль в Україну через будь-який з пунктів пропуску тієї митниці, яка була указана ним у декларації як митниця ввезення. На цьому етапі не потрібно додавати скан копії документів. Їх необхідно буде прикріпити при створенні додаткової декларації.

Щодо додаткової декларації, то вона заповнюється у звичайному порядку з тією різницею, що митні платежі нараховуються умовно та не підлягають сплаті. Не забудьте обрати підрозділ митного оформлення, в який буде пред’явлено автомобіль, а також додати скан копії (або фотографії) всіх необхідних документів – договору купівлі-продажу, міни чи дарування, реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб із відмітками або відомостями про зняття транспортного засобу з обліку, документ про підтвердження відповідності транспортного засобу екологічним нормам, паспортний документ, експертний висновок. Заповнення та подання митниці декларації, як і в звичайному порядку, завершується її підписанням (електронним підписом) декларанта.

Важливо, що з 25 квітня розмитнити авто по «нульовому» тарифу можна буде лише на семи пунктах пропуску, адже через величезні черги на кордонах не можуть проїхати гуманітарні вантажі. Тож авто для розмитнення можна ввезти лише на наступних пунктах пропуску: на польському кордоні – «Угринів», «Грушів», «Смільниця», «Устилуг», на словацькому кордоні – «М. Березний», на угорському кордоні – «Дзвінкове», «Косино».

Вікторія КОПИНЕЦЬ
Категорія : Економика


Залишити Коментар