У Рахові напередодні завершилося вже друге в цьому році засідання Спільного Комітету з Управління (СКУ) об’єктом всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО

червня 04 / 2023
Напередодні завершилося вже друге в цьому році засідання Спільного Комітету з Управління (СКУ) об’єктом всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» 🌳🌳(далі – Спадщина). ☝️Нагадаємо, що даний серійний і транснаціональний об’єкт включає 94-и складові частини, які знаходяться у 18 європейських країнах. 🌏Перше засідання відбулося 23 лютого в онлайн-режимі і повністю присвячувалося майбутньому Постійного Секретаріату Спадщини, який має взяти на себе всі організаційно-технічні і представницькі функції. Очне ж засідання проходило в Італії 🇮🇹, на базі національного парку Абруццо, Лаціо і Молізе, де знаходиться п’ять складових частин Пан’європейської Спадщини. У його рамках також відбулася робоча зустріч 🤝щодо обговорення ходу реалізації міжнародного проєкту «LIFE PROGNOSES - Збереження старовікових лісів у Європі: природна спадщина, загальний опис, синтез та екосистемні послуги», який націлений на захист пралісів та старовікових лісів у Європі. Загалом у засіданні взяли участь представники 15 європейських країн – загалом майже 50 осіб. Україну 🇺🇦на даному заході представляли працівники Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда, в якості секретаря Національної керівної групи з управління українськими складовими частинами, та Ірина Йонаш – комунікаційний менеджер згаданого вище міжнародного проєкту LIFE PROGNOSES.

📑Порядок денний засідання включав широке коло питань, які в першу чергу стосувалися управління об’єктом Спадщини і співпраці країн-учасниць для обміну досвідом та кращими практиками. Серед них обговорення рішень Комітету у справах всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО; прийняття рішення щодо структури та порядку функціонування Постійного Секретаріату; періодичну звітність; огляд міжнародних проєктів, які реалізуються на базі складових частин об’єкта Спадщини; керівні настанови щодо управління буферними зонам; щорічний звіт Координаційного офісу, а також різне, де серед іншого заслуховувалися поточні плани щодо нового розширення транснаціонального об’єкта, питання організації наступного онлайн-засідання СКУ, можливості використання лого об’єкта Спадщини тощо. Більш детальну інформацію про засідання Спільного Комітету з Управління об’єктом всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» 🌳🌳читайте на веб-сайті Карпатського біосферного заповідника.

У контексті засідання СКУ важливо згадати ще кілька заходів. До засідання було приурочено відзначення сторіччя національного парку Абруццо – однієї з найстаріших природоохоронних територій Італії, і символічно датою проведення заходу було обрано Європейський день парків. Також обов’язковим елементом кожного засідання СКУ є екскурсія 🚶‍♀️🚶до однієї зі складових частин. Цього року учасники мали можливість відвідати компонент “Valle Cervara”, де охороняється один із найкраще збережених осередків старовікового букового лісу в країні.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Національні парки України / wownature.in.ua
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар