У гірські потоки Рахівщини випустили близько 15 тисяч мальків струмкової форелі

червня 12 / 2021


Працівниками Карпатського біосферного заповідника було проведено зариблення гірських водотоків Кевелівського природоохоронного науково-дослідного відділення. Такі заходи щорічно організовуються у масивах заповідника з метою збереження генофонду рідкісних видів риб. Цьогоріч у потоки Кевелева було випущено близько 15 тисяч мальків струмкової форелі.
Форель струмкова родини лососевих є аборигенним видом гірських потоків Карпат, що належить до холодноводних риб і надає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень. Цей вид, чисельність якого у природному середовищі скорочується, успішно розводиться на демонстраційному форелевому господарстві заповідника Трибушанського ПНДВ. Важливо зазначити, що у відділенні розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор для розмноження. Щороку тут вирощується кілька десятків тисяч мальків форелі. Значна частина молодняка (після підгодівлі та зміцнення) випускається у гірські потоки Рахівщини для відновлення виду. Важливим етапом зариблення є подальший контроль і спостереження за процесом адаптації та росту популяції.
На демонстраційному форелевому господарстві заповідника також вирощують форель райдужну і гольця. Відвідавши господарство, яке знаходиться неподалік географічного центра Європи, Ви зможете ознайомитися зі способами розведення «королівської риби» і просто цікаво провести своє дозвілля.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар