Студентам УжНУ презентували проєкт «Розумна енергія транскордонного співробітництва» (Фото)

жовтня 05 / 2020
Проєкт «Розумна енергія транскордонного співробітництва» (CBCSmartEnergy (2SOFT/1.2/52) виконується та фінансується у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020. Партнерами проєкту є Університет «Стефана чел Маре» (м.Сучава, Румунія), ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Міжнародна асоціація інституцій регіонального розвитку (Україна).

Метою проєкту є підвищення рівня використання нових технологій та інновацій у галузі відновлюваної енергетики, що забезпечуються сприянням досліджень та інновацій у прикордонних регіонах України та Румунії. А також створення потужної платформи для спільних науково-дослідних заходів та досліджень у галузі відновлюваної енергії та ефективності використання ресурсів.

У четвер, 1 жовтня, представники проєкту зустрілись зі студентами інженерно-технічного факультету, у рамках вивчення нової дисципліни “Енергетичний менеджмент з енергетичним аудитом”.


Розпочала зустріч проректор та керівниця проєкту Мирослава Лендьел: «Думаю, сьогоднішній захід буде для вас корисним, адже ви станете безпосередніми учасниками нашого проєкту. «Розумна енергія транскордонного співробітництва» – проєкт, спрямований для вивчення використання сучасних методик, технологій, підходів енергозбереження, енергоменеджменту. Коли наші партнери запропонували долучитись до цього проєкту, ми, звісно, погодились. І одностайно прийняли рішення про співпрацю саме з інженерно-технічним факультетом, де є найбільше спеціальностей інженерного спрямування. І, як показує досвід, цією проблематикою у ЄС займаються саме ті факультети, які готують майбутніх інженерів».


Валентин Іваницький, професор, відповідальний за наукову роботу зі студентами у рамках проєкту, поділився як саме буде залучено студентів УжНУ: «У теоретичній площині ми долучатимемо студентів тим, що читатимемо відповідні курси. А практично – буде створена Енергетична лабораторія та Центр інноваційної енергії в УжНУ. Передбачено поїздки студентів по громадах, селах для популяризації енергозбереження, пропагування основних методів енергозбереження, які доступні кожній людині, а тим більше, в школах, садочках та інших державних приміщеннях. Також ми закупимо обладнання, щоб студенти змогли якісно вивчати енергоаудит: обробку матеріалів, формування звіту, рекомендацій щодо зменшення енерговитрат. А у майбутньому ми плануємо відкрити окремо спеціальність по енергетиці».

Таким чином, у результаті роботи проєкту, учасники мають за мету домогтися таких результатів (деякі пункти вже виконано): створення веб-платформи SmartEnergy, проведення енергетичного аудиту 3-х місцевих громад і 3-х будівель УжНУ, створення Центру інноваційної енергії та Енергетичної лабораторії в УжНУ, запровадження нового навчального курсу “Енергетичний менеджмент з енергетичним аудитом”, оновлення системи освітлення в одній із будівель УжНУ, придбання тепловізора та встановлення нових лічильників

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар