Релігія
835 Переглядів
0 Рейтинг
4 липня: яке сьогодні свято що прийнято та що заборонено в цей день
липня
04
/ 2023
4 липня у дохристиянські часи влаштовували похорон Ярила, який пізніше став називатися Кострубом. Ярило – Бог Сонця, що у цей час вже все засіяв і запліднив. Тому його «похорон», означав прощання з весною та наступне її воскресіння, що символізувало майбутній врожай. Обряд здійснювався таким чином: солом’яне опудало вкладали у ночви і розігрували сцену похорон, що закінчувалася веселощами.
Адже, за народним уявленням, щирий сміх здатний викликати і відродити життя.
У народі 4 липня прийнято було збирати липу, яка саме цього дня набувала цілющих властивостей і могла рятувати людину навіть від пристріту. Використовували квіти липи для лікування кашлю, застуди, отруєнь. Готували спеціальний липовий порошок, який може заліковувати опіки і зупиняти кровотечу. Дівчата використовували липу в косметичних цілях. Наприклад, липовий настій робив шкіру м’якою і гладкою, а сік зміцнював волосся.
Щодо погоди, то здавна помітили, якщо цей день спекотний, то грудень буде морозним.
За церковним календарем 4 липня вшановують мученика Юліана Тарсійського; священномученика Терентія; преподобних Юлія, Юлія пресвітера та Юлія диякона: преподобного Максима Грека.
Іменинниками 4 липня є:
Терентій, Юліан, Юлій, Максим.
4 липня народились:
1863 – Юліан Панькевич – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
1891 – Петро Панч (Панченко) – український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
4 липня відзначають:
День Національної поліції України.
День судового експерта.
Події 4 липня:
1776 – ухвалено Декларацію незалежності США.
1631 – у Парижі відкрито перше в світі агентство зайнятості.
1941 – під час операції AB (AB-Aktion) нацистськими військами було розстріляно 45 львівських професорів. З цієї групи живим залишився тільки проф. Franciszek Groër. Гітлерівці пограбували квартири науковців і знищили чи вивезли цінні наукові матеріали вчених.
1942 – завершилася оборона Севастополя, що тривала 250 днів.
Чи знаєте ви, що:
Маленькі зозуленята поводять себе у чужому гнізді, як господарі. Народившись в гнізді іншої пташки, вони вже через пару годин здатні викинути яйця рідних пташенят прийомної матері з гнізда. Як слабке і сліпе пташеня примудряється це робити? Воно розчепірює свої крильця і залазить під інше пташеня чи яйце таким чином, щоб воно розмістилося на спині. Потім робить невеликий поворот, і ось яйце, а іноді й пташеня, вже летить додолу.
Розмовляючи у лісі з зозулею, багато хто вважає, що це самка. До неї навіть звертаються, використовуючи жіночий рід. Цікавим фактом же є те, що самка зозулі може видавати тільки не чутні людському вуху звуки. Кувати вміє тільки самець зозулі. А робить він це не просто так. Так самець запрошує до спаровування самок. Тихі звуки, що видаються самками, самець чує на дуже великій відстані. За один день самець зозулі може злучитися з кількома самками. При цьому готова до спаровування самка займає свою територію, на якій вибирає гнізда для підкидання майбутнього потомства.
Заслуговує уваги і те, як паразитує птах, що підкидає яйця до чужого гнізда. Зозуля проробляє велику підготовчу роботу, щоб протягом 5-10 секунд замінити яйце. Все починається з вибору «прийомних батьків». Зозуля вибирає таких птахів, яйця яких ззовні не відрізняються від її власних. Чекаючи, коли в обраному гнізді з’являться яйця, зозуля здатна уповільнити розвиток власного пташеняти. Для цього вона періодично поміщає яйце у воду, знижуючи його температуру. Зозуля, як справжній розвідник, спостерігає, вибирає момент і блискавично діє. Мить, і підміна проведена. У гнізді майбутніх вихователів з’являється майже точна копія їх власного яйця. Яйце нещасних птахів зозуля може викинути, але частіше вона його з’їдає. А прийомні батьки найчастіше не помічають підміни… (З сайту cikavo.net)
Рідна країна
Категорія : Релігія
Схожі Новини
-
серпня 28 / 2020
-
серпня 02 / 2020
-
березня 25 / 2023
-
жовтня 27 / 2020