Релігія
755 Переглядів
0 Рейтинг
26 червня: яке сьогодні св'ято, що це за день, це цікаво знати
червня
26
/ 2023
26 червня у народі колись називали на честь Килини і вважали, що з цього часу починають лютувати ґедзі, сліпаки, комарі й інші комахи, що п’ють кров тварин та людей.
Щодо погоди, то підмічали, якщо комахи збираються у хмарки і літають по колу – до гарної погоди.
За церковним календарем 26 червня мученицю Акилину; святителя Трифилія, єпископа Левкусії Кіпрської; преподобних Андроніка і Саву; мученицю Антоніну; преподобних Анну та її сина Іоана.
Іменинники 26 червня:
Ганна, Арсен, Онуфрій, Петро.
26 червня народились:
1810 – Василь Тарновський (старший) – український етнограф, історик права, громадський діяч, меценат. Переконаний противник кріпацтва, активний учасник підготовки селянської реформи 1861 р.
1909 – Євген Федоров – астроном, директор Головної астрономічної обсерваторії АН УРСР, президент Комісії для вивчення руху полюсів Землі Міжнародного астрономічного союзу. Досліджував обертання Землі, рух полюсів Землі.
26 червня відзначають:
День національного прапора кримських татар.
Міжнародний день на підтримку жертв катувань.
Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу.
Події 26 червня:
1919 – створено комсомол України.
1925 – прем’єра в Голлівуді фільму Чарлі Чапліна «Золота лихоманка».
1940 – радянський уряд передав румунському посланцю в Москві заяву з вимогою передачі Бессарабії Радянському Союзу. Цей ультиматум Королівство Румунія прийняла 28 червня.
1940 – у Радянському Союзі введено восьмигодинний робочий день, семиденний робочий тиждень і кримінальну відповідальність за запізнення на роботу на понад 21 хвилину.
1941 – загинув 34-річний льотчик, капітан Микола Гастелло, котрий спрямував свій підбитий літак на німецьку танкову колону. Посмертно нагороджений зіркою Героя Радянського Союзу.
1945 – на конференції в Сан-Франциско представники 50 держав підписали Статут Організації Об’єднаних Націй.
1945 – у СРСР введено звання Генералісимус Радянського Союзу. Наступного дня першим і єдиним володарем став Йосип Сталін.
Чи знаєте ви що:
Нещодавні дослідження вчених довели, що у людей, які проходять приблизно 9–10 км на тиждень, набагато рідше за інших виникають проблеми з мозком, а отже і з здоров’ям загалом.
У літніх людей, у яких проявляються симптоми забудькуватості, розвиток хвороби сповільнюється, якщо вони проходять пішки хоча б 8 км за тиждень.
Дослідження, що тривали протягом 10 років за участю 400 осіб, показали, що ходіння – це ідеальна вправа не лише для того, щоб уникати серцевих захворювань та хвороби Альцгеймера.
Об’єм мозку також залежить від фізичної активності. Цирус Раджі, доктор із відділення радіології в університеті Пітсбурга, заявив, що «для мозку об’єм – це ознака життя. Якщо його об’єм скорочується, це означає, що гинуть його клітини, а отже погіршується загальний стан здоров’я людини».
Отже, для того, щоб захистити свій мозок від погіршення пізнавальних функцій, треба ходити щодня і не менше 8 км на тиждень.
Рідна країна
Категорія : Релігія
Схожі Новини
-
червня 23 / 2023
-
березня 13 / 2023
-
вересня 05 / 2020
-
червня 02 / 2023