Політика
1 417 Переглядів
1 Рейтинг
Місцеве самоврядування під час воєнного стану: особливості функціонування визначено Законом
травня
21
/ 2022
В прес-службі Тячівської міськради, повідомляють про те що Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» №2259-IX. Відповідний законопроєкт №7269 був схвалений парламентом 12 травня.
Асоціація міст України брала активну участь у розробці та доопрацюванні цього законопроєкту. Більшість пропозицій АМУ у прийнятому Законі враховано.
Закон розширює компетенцію сільських, селищних, міських голів на час дії воєнного стану та надає їм одноособові повноваження з прийняття рішень щодо:
звільнення земельних ділянок комунальної власності від незаконно розміщених тимчасових споруд;
обстеження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій;
демонтажу будівель і споруд, які за результатами обстеження визнані аварійно небезпечними і такими, що становлять загрозу життю людей.
передачі коштів з відповідного місцевого бюджету на потреби Збройних Сил України та/або для забезпечення заходів правового режиму воєнного стану;
створення установ з надання безоплатної первинної правової допомоги, призначення на посади і звільнення з посад керівників таких установ;
боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями;
поводження з небезпечними відходами.
Також Закон змінює умови створення, порядок і строк здійснення військовою адміністрацією населеного пункту (далі – ВАНП) повноважень місцевого самоврядування:
Умовами створення ВАНП є нездійснення сільськими, селищними, міськими радами та/або їх виконавчими органами, та/або сільськими, селищними, міськими головами покладених на них Конституцією та законами України повноважень.
ВАНП може бути створена в межах територій територіальних громад (раніше – лише населених пунктів).
Начальником ВАНП може бути призначений відповідний сільський, селищний, міський голова.
ВАНП набуває повноважень органів місцевого самоврядування, сільських, селищних, міських голів лише після прийняття відповідного рішення Верховною Радою України.
ВАНП (у разі її створення) діятиме не довше періоду дії військового стану і 30 днів після (раніше до наступних виборів).
Законом на час дії воєнного стану також спрощуються процедури прийняття актів органів місцевого самоврядування та сільських, селищних, міських голів:
- при прийнятті на службу не потрібно проводити конкурси, подавати декларацію, проводити спеціальну перевірку, подавати документ про підтвердження рівня володіння державною мовою (за наявності такого обов’язку) – проведення цих процедур та подання документів переноситься на мирний час;
- на акти органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб не поширюються вимоги щодо оприлюднення проектів актів за Законом України «Про доступ до публічної інформації», а також закони України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про державну допомогу суб'єктам господарювання».
Категорія : Політика
Схожі Новини
-
квітня 22 / 2021
-
квітня 10 / 2020
-
липня 08 / 2020