Новини по нашому 485 Переглядів 0 Рейтинг

Історія пораненого яструба: У Рахові рятували птаха (Фото)

липня 18 / 2023


Яструб на Рахівщині це символ хижацтва. Помітивши у небі такого птаха всі біжать оберігати свою птицю. На Рахівщині існує навіть така легенда. Що колись у давнину у перший день Петрового посту, жінки обіцяли яструбові десятину курчат, щоб уберегти курчат від очей яструба. З цією ж метою жінка, яка вперше виносила на двір курчат, мала зав’язати собі очі й промовити: «Як не бачу я, де випускаю курчат, так щоб не бачив їх шуляк».

У верховинських гуцулів існував обряд гонити шуляку, тобто відганяти від села «чорну птицю» – смерть. Найчастіше в такому обряді страти «шуляки» голову відрубали не яструбу, а вороні. Також убитих яструбів і ворон виставляли у полі як пугала для горобців.

Та зараз в наш час такі обряди не проводять, навпаки цією птицею гордяться. ЇЇ оберігають, і навіть лікують ось як у цьому випадку який розповіла Бундзяк Вікторія, начальник відділу еколого-освітньої роботи Карпатського біосферного заповідника.

Вчора місцеві мешканці принесли на центральну садибу установи пораненого яструба. Наразі у заповіднику немає спеціаліста, який міг би здійснювати догляд за птахами.

Попередньо, наш старший науковий співробітник зоологічної лабораторії нагодував хижака, щоб той мав сили для швидшого відновлення.
Після довгих пошуків ми знайшли людину, яка могла б здійснити нагляд за пташеням. Ним виявився орнітолог, Леонід Покритюк. Чоловік з радістю погодився нам допомогти.





Птаха було відправлено у волонтерський центр для переселенців м. Берегове, в якому він проходитиме реабілітацію. Після покращення стану, яструб буде випущений в природне середовище його існування.


Яструб великий – найбільший вид з роду яструбових, типовий лісовий мешканець. Він обирає ліси будь-якого типу з високими деревами. В Україні поширений на всій території, осілий вид.


Птах є вправним мисливцем, якому немає рівних. За рахунок коротких крил він легко пролітає між деревами і гілками, а довгий хвіст забезпечує хорошу маневровість. Живиться хижак переважно горобцеподібними птахами. Зрідка полює на зайців, вивірок та домашню птицю.


Через багаторічне переслідування та знищення, він став настільки скритним і обережним, що його практично неможливо побачити. Головна загроза для популяції яструба великого - збільшення вирубки лісів.
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар