У Мукачеві презентували книгу історичних нарисів про Мукачівський замок «Паланок»

вересня 28 / 2022

🏰📚У Мукачеві презентували книгу історичних нарисів про Мукачівський замок «Паланок»

☝️Вчора у лицарській залі Мукачівського історичного музею відбулася презентація книги «Мукачівський замок «Паланок», автором якої є науковий співробітник Мукачівського історичного музею Олександр Цільо.

👨‍👩‍👧‍👦На вагому подію до Мукачівського замку завітало чимало гостей: представники міської влади, видавництва, музеєзнавці та туризмознавці, екскурсоводи та інші шанувальники історії.

➡️Про важливе значення книги з історії замку, який є визначною візитівкою не тільки Мукачева, але й України говорили заступниця Мукачівського міського голови Юлія Тайпс, начальниця відділу культури та молодіжної політики управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради Ірина Калій, директорка «Видавництво Олександри Гаркуші» Олександра Гаркуша, рецензент книги, доктор історичних наук, завідувач кафедри суспільних дисциплін МДУ, майор ЗСУ Олександр Млавець, директор Мукачівського історичного музею Михайло Белеканич, письменниця, художниця та завідувачка Мукачівським літературно-мистецьким музеєм Тетяна Рибар, художник та орендар Чинадіівського замку Йосип Бартош.

Присутнім було цікаво почути і розповідь самого автора книги, наукового співробітника Мукачівського історичного музею Олександра Ціля про ідею та сам процес написання книги про замок, вивченню історії якого присвятив більшу частину свого життя.

📚Зазначимо, що видання вийшло накладом у 200 примірників у видавництві Олександра Гаркуші та містить коротку інформацію про місто Мукачево чотирма мовами, нариси про Мукачівський замок та відомості про найбільш відомих його власників. Матеріал базується на власних дослідженнях автора та дослідженнях багатьох відомих авторів з історії міста та замку, починаючи від раннього середньовіччя до кінця ХІХ століття. Книга ілюстрована старовинними гравюрами та світлинами та розрахована на широке коло читачів.

🔰Книгу-фотоальбом видано за рахунок Програми розвитку культури і мистецтв Мукачівської міської територіальної громади.
Кошторис витрат, пов’язаних із друком видання складає 135 тис. грн.

📚Частина книг буде передана до бібліотек Мукачівської міської територіальної громади та Мукачівського історичного музею для ознайомлення з історією замку широкого загалу читачів.
Категорія : Культура


Залишити Коментар