На кордоні зі Словаччиною митники конфіскували незадекларовану імпортну техніку, яку везли з гуманітаркою

листопада 03 / 2023

На кордоні зі Словаччиною митники вилучили незадекларовану імпортну техніку, яку везли серед гуманітарного вантажу

Сьогодні, 3 листопада, закарпатські митники задокументували порушення митного законодавства, пов’язане з неправомірним переміщенням на митну територію України імпортного товару серед гуманітарного вантажу, вартість якого перевищує півмільйона гривень.

Порушення зафіксовано на митному посту «Ужгород-автомобільний», що на українсько-словацькому кордоні, в одній із вантажівок, яка заїхала з гуманітарною допомогою. Вона прямувала зі Словаччини на адресу одного із столичних благодійних фондів.
Для проходження митних формальностей перевізник надав товаросупровідні документи, згідно з якими переміщувався вантаж «гуманітарна допомога – побутова техніка», вагою 11,4 тонн, загальною вартістю понад 44 тис євро.
Проте, під час проведення митного огляду інспектори-пошуківці звернули увагу на невідповідність наявного вантажу (печі на дровах торгової марки «BLIST», комбіновані плити торгової марки «Mora») відомостям, зазначеним у дарчому листі словацького підприємства та декларації про перелік товарів.
Після ретельної перевірки з розвантаженням вантажу, митники виявили «зайвий» товар, взагалі не зазначений у товаросупровідних документах. Відтак, серед гуманітарної допомоги ділки намагалися завезти значно більше імпортного товару без декларування, аби обійти сплату митних платежів.
За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Санкції передбачають накладення штрафу в розмірі 100 % вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією. Не задекларовані 60 шт побутової техніки, вартість якої сягає понад 600 тис грн, вилучено до рішення суду. А от остаточну вартість незаявлених для митного оформлення 9 шт печей на дровах торгової марки «Thorma», встановить спеціаліст-експерт.


Категорія : Кримінал


Залишити Коментар