Митний пост «Тиса»: значний «валютний і тютюновий улов» та побутова техніка

вересня 10 / 2020
Митний пост «Тиса»: значний «валютний і тютюновий улов» та побутова техніка

На українсько-угорському кордоні попереджено одразу кілька спроб незаконного переміщення не задекларованих майже 50 тисяч фунтів стерлінгів, побутової техніки та прихованих від митно-прикордонного контролю понад 10 ящиків тютюнових виробів.
У першому випадку, 32-річний житель Чернівецької області повертався з Англії додому через митний пост «Тиса» на автомобілі «Мерседес-Бенц». Під час митно-прикордонного контролю задекларував лише вживані одяг та взуття для особистого користування. Однак, інспектори спільно з робочою групою посадових осіб Держмитслужби України яка відряджена для проведення контрольних заходів в зоні діяльності Закарпатської митниці Держмитслужби, при перевірці транспортного засобу виявили іноземну валюту в кількості 48580 фунтів стерлінгів. Англійські гроші знаходилися у дорожній сумці серед особистих речей водія в 22-х конвертах.
Крім того, у 8 картонних коробках у багажному відсіку виявлено не задекларовану побутову техніку: холодильник марки «Igenix», пральна машина марки «Samsung», торцювальний станок марки «Excel», змішувач марки «Parkside», пилосос марки «Einhell», дискові шліфувальні машинки марок «Hikoki» і «DeWalt».
Тож, не заявивши за встановленою формою точних відомостей про товари, які в даній кількості підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, відносно чернівчанина складено протокол за статтею 472 Митного кодексу. Не задекларовані товари, які потребують додаткової оцінки, та іноземна валюта, що перевищує дозволені 10 тис євро – вилучені.
В обох інших випадках, 46-річний та 29-річний молдавани обрали для перетину українсько-угорський кордон о 4 годині ранку з різницею в кілька хвилин, мабуть, сподіваючись на стомленість та неуважність інспекторів та прикордонників. Один їхав на мікроавтобусі «Мерседес-Бенц», інший – на автомобілі «Форд-Транзіт» у приватних справах до Чехії. Свідомо обрали «зелений коридор», тим самим декларуючи чесні наміри перетнути кордон.
Та, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортні засоби було виведено з загального потоку для проведення перевірки в боксі поглибленого огляду. Застосувавши технічні засоби контролю – оглядове викрутку, ножа, ліхтарика, домкрата та набору інструментів, митники спільно з прикордонниками виявили в одному мікроавтобусі 4950 пачок сигарет без акцизних марок України: «MARLBORO», «GOLD», KENT», «NAVY BLUE». Тютюнові вироби були заздалегідь приховані у пустотілій конструктивній порожнині під декоративною обшивкою лівої та правої бокової стінки автомобіля та щільно упаковані в двох тайниках днища мікроавтобуса.
В другому авто виявлено такі ж самі сигарети та й ще інших марок: «WINSTON», «BLUE LINE», загальною кількістю 5090 пачок, також щільно упаковані в двох сховищах днища автомобіля.
Обидва громадянина Молдови незаконний тютюновий товар визнали своєю власністю, виправдовуючись, що приховували цигарки власноручно для подальшого збуту, у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем.
За обома фактами правопорушення складено протоколи за статтею 483 ч.1 Митного кодексу України. Виявлені понад 10 тисяч пачок сигарет без акцизної марки потребують додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта. Автомобілі, що використовувалися для незаконного переміщення прихованого товару, загальною вартістю понад 200 тис грн., вилучено на склад митниці.
Відтак, ділкам доведеться ще й сплати штраф у розмірі 100% вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими тайниками, що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Митний пост «Тиса»: значний «валютний і тютюновий улов» та побутова техніка

Митний пост «Тиса»: значний «валютний і тютюновий улов» та побутова техніка

Митний пост «Тиса»: значний «валютний і тютюновий улов» та побутова техніка


Пресслужба Закарпатської митниці
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар