Афера із завищеною вартістю на рентгенапарат зазнала фіаско на українсько-словацькому кордоні

червня 03 / 2021

Закарпатські митники завадили ділкам «нагріти руки» на медобладнанні, яке завозилося на митну територію України із значно завищеною вартістю. Афера полягала у тому, щоб доставити замовнику - львівській лікарні рентгенівський апарат з дозиметром, ціна яких насправді не 58 тис євро, а 24 тис євро, та підзаробити на державних коштах.
Це сталося на митному посту «Ужгород», що на українсько-словацькому кордоні. На ділянку «в’їзд» заїхала вантажівка під керуванням гр.України. Згідно поданих документів у митний режим імпорт ввозився товар «апарат рентгенівський цифровий та дозиметр». Відправник вантажу зазначено італійське підприємство, одержувач – українське.
Під час вивчення, аналізу товаросупровідних документів встановлено, що вартість рентгенівського апарату зазначена 58 тис євро, тоді як в інших вказана 24,1 тис євро.

Відтак, було з’ясовано, що керівництвом іноземної компанії вчинені дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підставу для переміщення товарів підробленого документа – інвойсу, що містить неправдиві відомості щодо кількості, найменування та вартості товару.
Згідно договору поставки, укладеного між вітчизняною фірмою та львівською лікарнею, вартість товару складала 2 млн грн, з яких кошти місцевого бюджету – 1,9 млн грн, НЗСУ – 100 тис грн. До речі, цей товар є предметом публічної закупівлі. Однак, фактична його вартість – 810 тис грн.
Дане порушення митних правил задокументовано, складено протокол за ч.1 статті 483 Митного кодексу, яка передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів (безпосередніх предметів порушення митних правил) з їх конфіскацією.

Наразі мобільний рентгенівський апарат в комплекті з моноблоком, вартістю понад 743 тис грн, та дозиметр, оцінений у 67 тис грн, вилучено на склад митниці до рішення суду.

Категорія : Кримінал


Залишити Коментар