На Закарпатті перевізник намагався провезти через кордон дещо заборонене

квітня 20 / 2023

Повертаючись з Євросоюзу через українсько-угорський кордон, 32-річний перевізник однієї із закарпатських фірм в режимі «імпорт» переміщував вантажівкою товари широкого вжитку. Під час проходження митних формальностей на митному посту «Тиса» водій надав товаросупровідні документи на вантаж «ковдри та пледи дорожні, текстильні вироби з синтетичних волокон, дзеркала підвісні, вентилятори електричні, ліхтарі переносні світлодіодні акумуляторні», загальною вагою 4,4 тонни на 32 вантажні місця. Відправником та продавцем зазначеного товару в документах фігурувало французьке підприємство, а покупцем і отримувачем – київське.


Та коли інспектори управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці провели зважування вантажу, то виявили різницю у вагових параметрах, зазначених у документах, на понад 2 тонни.

Відтак, на підставі результатів застосування автоматичної системи управління ризиками було здійснено повний митний огляд вказаного товару.

За результатами ретельного перерахунку митники з’ясували, що частина вантажу відповідає відомостям, заявленим в товаросупровідних документах, а от деякі товари взагалі не були в них вказані. Зокрема: 120 пачок «покриття пластмасові для підлоги з полівінілхлориду» різних розмірів та 60 пачок «плити для облицювання стін зі сланцю» торговельної марки «ARTENS Medio». Остаточний перерахунок товару підтвердив попередні результати зважування, що насправді загальна кількість вантажних місць більша.


Згідно з чинним законодавством, перевізники зобов’язані під час прийняття товарів до перевезення перевіряти точність відомостей щодо кількості вантажних місць, їх маркування, номери, зовнішній стан товарів та їх пакування. У разі неможливості такої перевірки вносити відповідний запис до міжнародної автомобільної накладної (CMR).

Тож, відносно перевізника, який подав митниці товаросупровідні документи з неправдивими відомостями щодо кількості вантажних місць, найменування товару, їх ваги та кількості, складено протокол за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Не задекларований товар, який переміщували з приховуванням від митного контролю, тимчасово вилучено. Його орієнтовна вартість складає понад 130 тис грн, але остаточну оцінку надасть спеціаліст-експерт. Справу скерують до суду.

Додамо, що санкції даної статті МКУ передбачають накладення штрафних санкцій у вигляді 100% вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією.

Пресслужба Закарпатської митниці
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар