Важливе
5 797 Переглядів
2 Рейтинг
Румуни опублікували вражаючу статистику загиблих в горах та потонулих в річці Тиса
лютого
25
/ 2025
Понад 13 тисяч громадян України були виявлені під час спроб нелегального перетину кордону з Румунією у 2024 році. Більшість із них намагалися потрапити до сусідньої країни через гірську місцевість Марамурешу або перепливаючи річку Тиса, ризикуючи власним життям. Про це повідомив квестор Флорін Коман, голова Територіальної інспекції прикордонної поліції (ITPF) Сігету Мармацієй, під час прес-конференції.
За його словами, у 2024 році було зафіксовано 6 298 випадків нелегального перетину кордону, у яких брали участь близько 13 тисяч українців. З них 7 тисяч намагалися перетнути кордон у повіті Марамуреш, 4,5 тисячі – у повіті Сучава, та близько 1,5 тисячі – на кордоні повіту Сату-Маре. Більшість із затриманих зверталися за міжнародним захистом до румунської держави, що передбачено Рішенням ЄС 382/2022.
Флорін Коман наголосив, що кількість нелегальних перетинів у 2024 році зросла втричі порівняно з 2023 роком. Якщо минулого року було затримано 3 868 українців, то цього року ця цифра сягнула 13 тисяч. Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, з 24 лютого 2022 року, на північному кордоні Румунії було виявлено понад 21 тисячу громадян України віком від 18 до 60 років, які втекли від війни.
Трагедії на кордоні: 28 загиблих
Однією з найнебезпечніших зон для перетину кордону є гора Піп Іван у Марамурешу, висота якої сягає 1 937 метрів. Ця місцевість характеризується важкодоступними скелями, прірвами, ярами та високими водоспадами, що робить її особливо небезпечною для тих, хто не має відповідного спорядження. У зимовий період сніговий покрив тут може сягати двох метрів, а погодні умови часто стають екстремальними через сильний вітер та низькі температури.
За останні три роки 28 українських громадян загинули, намагаючись дістатися Румунії. З них 16 тіл були знайдені на румунському березі річки Тиса, а 12 – у горах Марамурешу. Проте, за словами Флоріна Комана, рятувальникам та прикордонникам вдалося врятувати 250 українців, які потрапили в скрутне становище під час спроб перетину кордону.
"З початку конфлікту в Україні ми стали свідками кількох трагічних ситуацій. Проте завдяки оперативним діям прикордонників та рятувальників нам вдалося врятувати понад 250 українських громадян, які заблукали в прикордонній гірській зоні", – зазначив квестор.
Забезпечення безпеки кордону ЄС
Голова ITPF Сігету Мармацієй підкреслив, що діяльність прикордонників у повітах Марамуреш, Сату-Маре та Сучава здійснюється в інтересах безпеки Румунії та Європейського Союзу, оскільки цей кордон є зовнішнім кордоном ЄС. Він також зазначив, що на 2025 рік головною метою є забезпечення безпеки північного кордону та успішне протистояння всім викликам, які можуть виникнути.
"Ми маємо необхідне обладнання, підготовлений персонал і великий досвід. Вся наша діяльність спрямована на захист інтересів держави та її громадян", – додав Флорін Коман.
Ситуація на кордоні між Україною та Румунією залишається напруженою, а спроби нелегального перетину кордону продовжують становити серйозну загрозу для життя багатьох українців, які намагаються незаконно перетнути кордон.
Категорія : Важливе
Схожі Новини
-
грудня 18 / 2023
-
березня 30 / 2023
-
березня 04 / 2021
-
серпня 04 / 2022