Чорна неділя: люди думали, що настав кінець світу

квітня 14 / 2024
Чорна неділя: люди думали, що настав кінець світу

14 квітня 1935-го під час так званої Чорної неділі півднем США пронеслася одна з найбільш руйнівних пилових бурь 1930-х.

Сильний вітер підняв хмари з чорного піску і пилу. Стало так темно, що деякі очевидці вважали, що настав кінець світу.

За оцінками, в преріях вітер підняв 300 млн тонн верхнього шару ґрунту.


“Люди – в’язні у власному дворі. Намацують в темряві поріг. Машини зупиняються, бо жодне в світі світло не може пробитися крізь цю круговерть темряви… Ми живемо в поросі, їмо його, спимо з ним, спостерігаємо, як він позбавляє нас майна і надії”, – описувало побачене видання The New Republic.

У середині 1930-х пилові бурі часто траплялися на півдні США. На початок 1930-х трав’янисті рівнини регіону були переорані фермерами і витоптані худобою. В результаті виникла ерозія ґрунтів. Разом із 8-річною посухою, що почалася в 1931-му, вони спричинили жахливу ситуацію для фермерів і власників ранчо. Посіви зникали, а від пилових бур люди і тварини хворіли. Багато жителів покинули регіон в пошуках роботи в інших штатах.


До середини 1930-х адміністрація президента Франкліна Рузвельта представила програми вирішення агрокризи. Серед ініціатив було створення “Служби охорони ґрунтів” при міністерстві сільського господарства. Воно сприяло удосконаленню методів ведення фермерства і землекористування. Фермерам платили за використання цих безпечніших методів. Для багатьох фермерів ця федеральна допомога була в той час єдиним джерелом доходу.
Категорія : Світ


Залишити Коментар