Зіллються в одну: три сильні магнітні бурі наближаються до Землі

грудня 01 / 2023
Зіллються в одну: три сильні магнітні бурі наближаються до Землі

1 грудня Землю накриють одразу кілька магнітних бур. Через це в деяких частинах світу ймовірні проблеми з радіо, Інтернетом і GPS.

Шторм також може призвести до того, що сьогодні вражаючі полярні сяйва поширяться в середні широти, передає Іndependent.

“За прогнозами, шторм охопить Землю до полудня 1 грудня.


Очікуйте, що полярні сяйва досягнуть глибоко середніх широт. Ймовірні проблеми з прийомом аматорського радіозв’язку і GPS, особливо на нічній стороні Землі”, – попереджають вчені.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США та інші синоптики вже передбачили, що три сонячні бурі прямують до Землі. Причому вони ймовірно, зіллються, що призведе до більш сильних порушень магнітного поля.

Як повідомляється, два сонячні спалахи вже прямують до нашої планети, проте третя більш швидка і потужна, тому вона зіллється з попередніми. Це спричинить магнітну бурю рівня G3 на нашій планеті.

Сонячні бурі заважають магнітному полю Землі і завдають шкоди електричним мережам, виводять з ладу супутники і в деяких випадках порушують підключення до Інтернету.

Інтенсивність подібних бур позначається буквою G, за якою йде число від 1 до 5, де 1 означає найменшу подію, а 5 – найекстремальнішу. Шторми G3, які очікуються сьогодні, є сильними явищами, які можуть спричинити проблеми з переривчастою супутниковою навігацією та низькочастотною радіонавігацією.
Категорія : Світ


Залишити Коментар