Різне
1 511 Переглядів
1 Рейтинг
Магнітні бурі: чим загрожують і скільки їх буде у лютому
січня
29
/ 2023
Сплески на Сонці часто пов’язані з темними плямами на зірці – це області, в яких температура значно нижча, ніж на іншій поверхні, тому вони здаються чорними. Сонячні плями продукують масивні вибухи електромагнітної енергії, які на величезній швидкості вириваються в космос і несуться через простір, наприклад, до Землі. Бурі, спричинені сонячними спалахами, які взаємодіють з іоносферою нашої планети, можуть порушувати радіохвилі в регіоні, куди вони потрапляють.
Це означає, що після сонячного спалаху можуть виникнути труднощі зі зв’язком, а в деяких випадках можуть бути вимкнені сигнали навігації, повідомляє EIS Council.
“Сонячні бурі – досить часте явище в житті Сонця та нашої планети. Більшість із них ніяк не впливають на Землю, однак іноді вони викликають геомагнітні збурення, які характеризуються полярними сяйвами в атмосфері, порушенням роботи приладів та іншими явищами. Сонячна буря не схожа на звичайну бурю, яка складається з вітру, дощу чи граду. Натомість вона складається з сонячної радіації”, – ідеться в повідомленні.
Магнітні бурі тривають не довше години, перш ніж згасають. Хоча спалахи недостатньо енергійні, щоб вийти за межі іоносфери, будь-який досить сильний спалах може призвести до незначного коливання магнітного поля Землі. Він створює електромагнітний імпульс, який може мати серйозні глобальні наслідки.
У лютому землян чекають одразу чотири магнітні бурі.
“Варто пам’ятати, що Сонце часто підносить астрономам сюрпризи у вигляді несподіваних викидів корональної маси. Тому до списку можуть додатися ще кілька випадків”, – кажуть вчені.
5 лютого прогнозують сильну магнітну бурю. Такі бурі можуть викликати збої в роботі електричних приладів, радіо, GPS та супутників. У північних регіонах планети, імовірно, спостерігатимуть полярні сяйва.
7 лютого магнітна буря очікується середньої інтенсивності. 10 лютого прогнозується ще одна сильна магнітна буря. А 15 лютого – слабка.
Категорія : Різне
Схожі Новини
-
серпня 02 / 2020
-
липня 02 / 2021
-
червня 04 / 2022