Сонце може бути не таким великим, як вважали вчені, - дослідження

листопада 12 / 2023

Зміна радіуса Сонця на кілька сотих відсотка може створити значну розбіжність у наших розрахунках та розумінні властивостей зірки.

Знання про радіус Сонця є одним із ключових факторів для вивчення властивостей інших астрономічних об'єктів / фото ua.depositphotos.com
Знання про радіус Сонця є одним із ключових факторів для вивчення властивостей інших астрономічних об'єктів / фото ua.depositphotos.com
Науковці з університетів Токіо і Кембриджу знайшли нові докази того, що радіус Сонця може бути меншим, ніж раніше вважалося.

Про це інформує портал Science Alert. Дослідники використовували звукові хвилі всередині Сонця для отримання більш точної інформації про його структуру. За їхніми розрахунками, радіус сонячної фотосфери дещо менший, ніж у стандартній моделі. Хоча ця розбіжність мала, вона вносить важливі зміни в наше розуміння Сонця.

Основним методом, яким вчені вимірюють радіус Сонця, є вивчення сейсмічних хвиль всередині нього. Такі хвилі виникають внаслідок коливань тиску всередині самої зірки. Вимірюючи ці хвилі, астрономи можуть отримати інформацію про структуру та властивості Сонця.

ВІДЕО ДНЯ
Play Video
Раніше, при вимірюванні радіуса Сонця, використовувалися p-моди, які є основними коливаннями тиску всередині нього. Проте, деякі вчені висловили сумніви щодо надійності цих даних, оскільки p-моди не досягають країв Сонця, а замість цього "відбиваються" від "фантомної поверхні".

За допомогою нових досліджень, астрофізики Масао Таката і Дуглас Гоф знайшли, що p-моди, які також виникають внаслідок коливань тиску, можуть бути більш надійними для вимірювання радіуса Сонця. Різниця в цих двох підходах полягає в тому, що p-моди досягають далі від фотосфери Сонця та менш чутливі до магнітних полів і турбулентності.

Видання зазначає, що зміна радіуса Сонця на кілька сотих відсотка може створити значну розбіжність у наших розрахунках та розумінні його властивостей. Наприклад, відомо, що радіус Сонця зростає з часом, але точність цього зростання є предметом дискусій. З новими даними про радіус можна буде зробити більш точні прогнози щодо розміру та еволюції Сонця в майбутньому.

Крім того, ці нові відомості про структуру Сонця також можуть мати важливе значення для наших досліджень про планети, що обертаються навколо інших зірок. Знання про радіус Сонця є одним із ключових факторів, необхідних для вимірювання розмірів та властивостей цих планет. Тому більш точне значення радіуса Сонця може покращити нашу здатність досліджувати та розуміти планетарні системи в інших галактиках.

Дослідження Сонця
Науковці передбачили епічну смерть Сонця. Вони попередили, що людей вже не буде, щоб побачити кінець Сонця.

Раніше астрономи вважали, що сонце перетвориться на планетарну туманність – газовий міхур, який яскраво світиться, поки не з'явилися дані, які говорять про те, що воно повинно бути більш масивним для цього. Вчені встановили, що щоб стати яскравою планетарною туманністю Сонце повинно бути як мінімум удвічі важчим.
Категорія : Світ


Залишити Коментар