З липня в Чехії посилюються умови отримання допомоги для українських біженців

березня 24 / 2023

Умови отримання гуманітарної допомоги для українських біженців з 1 липня будуть жорсткішими, а допомога має стати адреснішою. Поправку до закону lex Ukraine було підписано президентом Петром Павлом. Про це повідомляє сайт Празького Граду. Відповідно до нових правил виплачуватиметься допомога солідарності на надання біженцям житла.

Зміни покликані підвищити участь біженців у покритті витрат на перебування та сприяти їхній інтеграції у суспільство.

З квітня проект передбачає передачу Центрів сприяння Україні з регіонів у відання Міністерства внутрішніх справ. Крім того, буде запроваджено реєстрацію всіх трудових договорів українських біженців.

Право на гуманітарну допомогу та її розмір залежатимуть від прожиткового мінімуму в період перших п'яти місяців з моменту надання особам тимчасового захисту. Згідно з проектом Мінпраці, гуманітарну допомогу у розмірі життєвого мінімуму біженці, які оформили візу тимчасового захисту, могли б отримувати протягом 150 днів. «Після закінчення цього терміну буде проведено перевірку, чи не має ця особа перешкод для реєстрації на ринку праці (напр., з причин похилого віку, турботи про маленьку дитину, інвалідність, навчання тощо)», повідомили у відомстві.
Категорія : Світ


Залишити Коментар