Словаччина сертифікувала літаючий автомобіль та дозволила польоти

січня 27 / 2022

Автомобіль успішно пройшов 70 годин випробувальних польотів і більше 200 злетів і посадок відповідно до правил Європейського агентства з безпеки авіації (EASA). Про це повідомляє словацька компанія-розробник Klein Vision.
Автомобіль AirCar оснащений двигуном BMW, і його трансформація з автомобіля в літак займає 2 хвилини 15 секунд. Він здатний розвивати швидкість понад 160 кілометрів на годину і підніматися на висоту до 2,5 кілометрів. Для керування ним потрібна ліцензія пілота.
Зовні схожий на спорткар, двомісний літаючий автомобіль був розроблений словацьким винахідником і конструктором Штефаном Кляйном. Антон Заяк, співзасновник антивірусної компанії Eset, який, за версією журналу Forbes, входить у двадцятку найбагатших словаків, інвестував у проект Кляйна понад 1,5 мільйона євро (38 мільйонів крон). Заяк розглядає ринок у Сполучених Штатах, де, за його словами, є близько 220 000 власників літаків. AirCar для кінцевих клієнтів має становити від півмільйона до 750 000 євро (12,75 мільйона до 19 мільйонів крон). Дати початку продажу та вартість словацького літаючого авто поки що не називаються.
Категорія : Світ


Залишити Коментар