В Україні збільшилась кількість хворих на кашлюк: симптоми і як уберегтися

квітня 15 / 2024
В Україні збільшилась кількість хворих на кашлюк: симптоми і як уберегтися

З 2023 року в Україні зростає захворюваність на кашлюк. За перші два місяці цього року зафіксували 515 випадків захворювання, за аналогічний період минулого року зареєстрували тільки 27 випадків. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

95,9% усіх захворілих – діти, 4,1% – дорослі. Більшість хворих – діти дошкільного і раннього шкільного віку, розповіли.Причина зростання захворюваності – велика кількість нещеплених дітей.

Чим небезпечний кашлюк
Кашлюк є дуже заразним, він легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.

Найбільш небезпечною хвороба є для немовлят, у яких може викликати апное – тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень і смерті.

Старші діти і дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою і сильно ослаблює організм.

Симптоми
Хвороба починається як ГРВІ.

Через п’ять-вісім днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист.

Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ.У немовлят кашель може не проявлятись – але у них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.

Одужання починається через чотири-вісім тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від двох до шести місяців.

“За перших ознак сильного кашлю у немовлят і симптомів апное – негайно зверніться до лікаря”, – наголошують у МОЗ.

Як запобігти кашлюку
Усі діти мають отримати чотири щеплення – у віці два, чотири, шість і 18 місяців.

Якщо з якоїсь причини щеплення пропустили, наздоженіть його якнайшвидше, кажуть у МОЗ.

Також, від кашлюку потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижня вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку у перші місяці її життя до отримання нею вакцини.

“Захистіть своїх дітей від важкої хвороби та ускладнень – робіть усі щеплення за календарем”, – звертається Міністерство охорони здоров’я.
Категорія : Україна


Залишити Коментар