Має особливий симптом: новий підвид COVID-штаму Омікрон "Арктур" виявили на Україні

листопада 07 / 2023

На Рівненщині зафіксували новий підвид штаму "Омікрон" – "Арктур". Хворого виявили у Дубенському районі.


Про це повідомили начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль та гендиректор обласного центру контролю та профілактики хвороб Роман Сафонов під час брифінгу, інформує 24 Канал.


"Це субваріант COVID-штаму "Омікрон", який має назву найяскравішої зірки в північній півкулі. Його вперше виявили у січні 2023 року в Індії, він швидко поширюється світом, наразі саме він переважає в Штатах",
– пояснив Сафонов.

За його словами, цей підвид вірусу відрізняється дещо підвищеним рівнем заразності. Зокрема, вище у 1,2 раза, ніж близький до нього штам "Кракен"

Директор обласного центру контролю та профілактики хвороб заспокоїв, що "причин для паніки немає": цей підвид не є небезпечнішим, ніж попередні штами, а ВООЗ оцінює його серйозність як низьку.

Симптоми нового підвиду коронавірусу
"Арктур" викликає у пацієнтів багато симптомів, притаманних для попередніх варіантів COVID-19: високу температуру, кашель, біль у горлі, м'язову слабкість.


Однак додався новий симптом – сверблячий кон'юнктивіт без гною, але з відчуттям липкості в очах. Раніше таких очних проявів було менше,
– повідомив Сафонов.

В ОВА застерегли, що коронавірус нікуди не зник, а тому варто вакцинуватись, особливо літнім людям. Зокрема, в обласній адміністрації повідомили, що минулого тижня на Рівненщині, в Костопільській громаді зафіксували летальний випадок унаслідок коронавірусної хвороби.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Категорія : Україна


Залишити Коментар