Стало відомо, коли Україна запровадить COVID-паспорти

червня 10 / 2021

Нині в Україні видають лише Міжнародні сертифікації вакцинації проти коронавірусу. Від початку липня в ЄС запустять так звані COVID-паспорти (COVID-сертифікати), й в Україні теж до цього готуються.

Про це пише 24 канал. Так, Україна вже давно працює над реалізацією так званих COVID-паспортів. В ефірі одного з телеканалів міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов розповів, коли їх зможуть запровадити. За його словами, в Україні планують затвердити COVID-паспорт впродовж 10-14 днів після його затвердження в ЄС. «Затвердить Європа і ми зможемо протягом 10-14 днів затвердити його в нас. Після цього можна буде його запроваджувати», – заявив Немчінов.

При цьому він додав, що у Євросоюзі значно розширили вимоги до COVID-паспорта. Немчінов зауважив, що він потребуватиме досить серйозних підзаконних актів, щоб отримати доступ до тих чи інших реєстрів. «Ми технологічно до цього були готові ще 1,5-2 місяці назад.

Але вони (ЄС – Ред.) змінюють свої вимоги під час затвердження його (COVID-паспорта – Ред.)», – сказав міністр. Раніше у МОЗ пояснили, чим відрізняється Міжнародний сертифікат про вакцинацію, який вже можна отримати в Україні, від майбутнього COVID-паспорта.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

що варто знати Вже затверджене. Тобто його вже можна отримати, якщо ви завершили цикл імунізації від COVID-19;

Свідчить про те, що людина повністю вакцинована від COVID-19;

Можна отримати лише в паперовому форматі;

Видається в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я;

Використовуватиметься для перетину державних кордонів тих країн, які визнаватимуть це свідоцтво. Чим особливий COVID-паспорт Зараз розробляється в Україні за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ, планується до запуску в липні;

Міститиме інформацію не лише про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19;

Видаватиметься як в електронній, так і в паперовій формі, міститиме QR-код; Можна буде отримати в паперовій формі в закладах охорони здоров’я, а в електронній – через додаток «Дія»;

Через те, що міжнародні вимоги до такого сертифікату ще не затверджені, його формат може модифікуватися, щоб він відповідав вимогам ЄС та ВООЗ; Ба більше, в Україні планують зробити 2 версії такого сертифікату: внутрішній – для користування всередині країни, і зовнішній – для виїзду за кордон.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар