Симптоматика захворювання на COVID-19 змінилась: Про це розповіла інфекціоністка

вересня 28 / 2020
Симптоматика захворювання на COVID-19 змінилась: Про це розповіла  інфекціоністка
У хворих на коронавірус додалися нові симптоми, стверджують медики.

Клінічна картина і симптоми коронавірусу у пацієнтів, які надходять у лікарню, за півроку пандемії змінилася. Хворі, які надходили у березні, відрізняються від хворих, які надходять у вересні - додалися інші симптоми.

Про це в інтерв'ю "Суспільному" розповіла завідувачка приймального відділення інфекційної лікарні Світлана Молокова.

Лікарка каже, що говорити про те, чи змінився сам вірус і став більш агресивним, зарано, оскільки це наукова праця. Але вона відзначила, що медики можуть спостерігати, як змінюється клінічна картина у пацієнтів.

"Ті хворі, які надходили до нас у березні, відрізняються від тих, що були у травні, і так далі. Зараз додались нові симптоми. Одного часу хворі скаржились лише на слабкість, субфебрильну температуру (до 37-38 градусів — ред.), а потім виявляли вже пневмонію двобічну. Потім картина змінилася. Хворі скаржились на сильний біль у горлі, високу температуру до 39.

В серпні, ближче до вересня, з’явилися хворі, які скаржились на нежить, загальні ознаки респіраторних інфекцій: першіння в горлі, нежить, іноді температура, іноді ні. Два-три дні — сухий кашель, потім продуктивний кашель і задуха", - розповідає Світлана Молокова.

Лікарка говорить, що змінився спектр деяких антибактеріальних препаратів, по-іншому медики інакше ставляться до гормонотерапії, з досвідом змінюються схеми лікування та якість.
Категорія : Україна


Залишити Коментар