«Минай» бореться за місце в Прем’єр-лізі

липня 27 / 2024

26 липня на рівненському стадіоні «Авангард» відбулася півфінальна гра «Турніру чотирьох» за право виступати в УПЛ 2024/25 між «Епіцентром» (Кам’янець-Подільський) і «Минаєм».

Фото ФК «Минай»

Битва «Епіцентру» та «Минаю» вийшла видовищною та непередбачуваною. Протягом гри команди створили багато небезпечних моментів, забили шість голів, змінювали лідерські позиції та визначили кращого в серії післяматчевих пенальті. Уболівальники того дня отримали безліч яскравих вражень.

Уже в дебюті зустрічі номінальні господарі могли повести в рахунку, але після небезпечного удару Євгена Запорожця минайців урятував каркас воріт. За дві хвилини закарпатці відповіли ударом Єгора Гунічева, проте вдало у воротах зіграв Сергій Чернобай. А на 12-й хв. суперник таки вийшов уперед: Микола Миронюк прибрав оборонця і завдав удару, з яким Олександр Бандура впоратися не зумів. Минуло всього сім хвилин і команда Желько Любеновіча відновила паритет: ефектного результативного удару з-за меж штрафного майданчика завдав Владислав Вакула.

У другій половині першого тайму гравці «Епіцентру» тричі завдавали прицільні дальні удари, однак кіпер закарпатського ФК зіграв надійно. Чудову гольову нагоду перед перервою мали й минайці, але Владислав Вакула, перехопивши м’яч, котрий захисник віддавав на голкіпера, не зумів поцілити у незахищені ворота (завадив цьому оборонець, що напередодні помилився).

Після перерви серія небезпечних моментів продовжилася. Що цікавіше, більшість гострих епізодів завершувалися взяттям воріт. На 57-й хв. Дмитро Пріхна «обікрав» оборонця і забив з-за меж карної зони (кіпер у цьому моментів опинився далеко за воротарським майданчиком). Втримати позитивний результат (1:2) нашій команді не вдалося. «Епіцентр» перевернув усе з ніг на голову. На 66-й хв. Владислав Кристін виконав навісну передачу, яку з близької відстані результативно замкнув Іван Бендера. Минуло ще одинадцять хвилин і підопічні Сергія Нагорняка забили втретє (3:2): цього разу ударом головою з близької відстані відзначився Данило Кравчук (у ролі асистента виступив Микола Миронюк).

Автор першого голу та результативної передачі на 85-й хв. отримав червону картку за грубий фол проти Тимура Корабліна й залишив свою команду в меншості. На щастя, минайці змогли реалізувати зароблений стандарт (Тарас Дмитрук виконав навісну передачу, Дмитро Пріхна продовжив політ м’яча на дальню стійку, де Артур Ременяк забив головою) і рахунок став 3:3.

Закарпатці були у піднесеному настрої й прагнули завершити гру в основний час, але «Епіцентр» зумів вистояти і командам довелося пробивати післяматчеві пенальті. Якщо минайці всі свої спроби реалізували (точними ударами відзначилися: Іван Демиденко, Артур Ременяк, Тарас Дмитрук, Тимур Кораблін, Ярослав Кисіль), то суперники забили тричи (Євген Запорожець, Данило Кравчук, Олександр Климець) та одного разу влучили у стійку (Віталій Равлик).

Отож «Минай» здобув яскраву вольову перемогу (3:3, пен. 3:5) й вийшов до фіналу «Турніру чотирьох». За путівку до УПЛ 2024/25 команда Желько Любеновіча боротиметься зі столичним «Лівим Берегом», котрий у паралельному півфіналі здолав харківський «Металіст 1925» (1:1, пен. 5:4). Вирішальний двобій відбудеться 30 липня на рівненському стадіоні «Авангард» (старт запланований на 18:00).

«Епіцентр» (Кам’янець-Подільський) – «Минай» – 3:3 (пен. 3:5)

Голи: Микола Миронюк 12, Іван Бендера 66, Данило Кравчук 77 – Владислав Вакула 19, Дмитро Пріхна 57, Артур Ременяк 87.

«Епіцентр»: Сергій Чернобай, Владислав Мороз, Владислав Кристін, Станіслав Кристін (Олександр Климець 96), Олександр Жмуйда (Гліб Савчук 86), Андрій Ліповуз (Віталій Равлик 62), Андрій Беженар (Микита Полюлях 86), Микола Миронюк, Євген Запорожець, Максим Проців (Іван Бендера 62), Данило Кравчук.

Головний тренер – Сергій Нагорняк.

«Минай»: Олександр Банудра, Богдан Чуєв, Кирило Прокопчук, Тарас Дмитрук, Владислав Дворовенко (Ярослав Кисіль 67), Дмитро Пріхна, Іван Матюшенко (Євгеній Скиба 81), Тимур Кораблін, Єгор Гунічев (Єгор Шалфєєв 59), Назарій Воробчак (Артур Ременяк 46), Владислав Вакула (Іван Демиденко 81).