Мешканці села на Закарпатті виступили проти мобільної вишки через «опромінення»

березня 03 / 2024


Жителі села Мала Уголька виступили проти встановлення мобільної вишки на території села. Мешканці зібрали майже півсотні підписів та звернулись із відповідним колективним листом у Тячівську районну раду.

Як повідомила прес-служба Тячівської райради, мешканці села Мала Уголька побоюються, що мобільна вишка нібито нестиме загрозу їх здоров'ю та життю, оскільки вважають, що тут планується нова мережа 5G. Мешканці стверджують, що «за деякими висновками медиків» така вишка нібито провокує онкологічні та інші небезпечні смертельні захворювання.

«Мешканці села не проти мобільного зв'язку, яким активно користуються, однак категоричні в тому, щоб жити по сусідству з таким великим “монстром”. Та й проблем із мобільним зв'язком у цій частині села немає. Де немає зв'язку, там хай кладуть, – кажуть люди», – йдеться в повідомленні районної ради.

На території села в радіусі 800 метрів уже розміщена мобільна вишка. У своєму зверненні мешканці Малої Угольки стверджують, що дві мобільні вежі на такій малій відстані одна від одної «збільшать вплив випромінювання на всіх, хто тут проживає, та негативно відобразяться на природі», а також нібито відлякуватимуть туристів.

Рішення про встановлення мобільної вежі ухвалили ще у 2023 році на сесії Углянської сільської ради. Натомість забудовник має сплачувати 117,5 грн за оренду землі під вежею мобільного зв’язку.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар