Попри війну держава продовжує фінансувати програму «Доступні ліки» (відео)

січня 20 / 2024


Попри війну держава продовжує фінансувати програму «Доступні ліки». У минулому році на Закарпатті виписали майже пів мільйона рецептів рецептів. 85% з них отоварені на 120 млн грн.

Програма реімбурсації лікарських засобів передбачає повне або часткове відшкодування аптечним закладам вартості препаратів, що були відпущені пацієнту за рецептом. З початку 2024 року 464 аптеки в області вже підтвердили свій намір і надалі брати участь у державній програмі. Фармацевти розповідають, як працює програма.

Цьогоріч планують розширення переліку ліків програми «Доступні ліки» за напрямом розлади психіки та поведінки, які пацієнти зможуть отримати безоплатно або з частковою доплатою. Що характерно, найчастіше отоварюють свої рецепти жителі міст і лише 34% пацієнтів у сільській місцевості області погашають рецепти. Пацієнти розповідають, програма добряче рятує гаманець. Адже ліки не дешевшають. Водночас керівниця НСЗУ нагадує і про безоплатне лікування у лікарнях області, що законтрактувалися зі Службою. Каже всі заклади отримують фінансування на пацієнта у повному обсязі. У разі, якщо вас просять купити медикаменти чи сплатити за хірургічні втручання, діагностику на апараті КТ тощо, ви можете звернутись за телефоном гарячої лінії НСЗУ 16-77

https://youtu.be/9LKyDoo1lAY
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар