До центру підтримки ВПО «Совине гніздо» в Ужгороді – черга: Сюди приходять переселенці по допомогу.

грудня 03 / 2023


До центру підтримки ВПО «Совине гніздо» в Ужгороді – черга. Сюди приходять переселенці по допомогу. Майже 4 сотні тисяч переселенців згідно з даними мобільних операторів перебувають на Закарпатті. Офіційно зареєстровано – утричі менше. Якщо на початку повномасштабної війни люди потребували дах над головою, харчі та одяг, то зараз потреби ВПО змінилися. Аби їх зрозуміти і допомогти у краї ініціювали дослідження. Один з напрямів дослідження – демографічний.

Так, у краї серед ВПО майже порівну чоловіків і жінок. Більше половини з них проживали раніше у 3 регіонах – Харківській, Донецькій та Запорізькій областях. 60% переселенців прибули у регіон у квітні 2022 року. Проживають здебільшого у орендованому помешканні, у друзів чи незнайомих закарпатців. Резюмуючи аналітику, Ольга травіна озвучила основні проблеми ВПО, які потребують уваги з боку влади. Виявилося третина переселенців працевлаштовані – мова про робочі місця на Закарпатті, а також віддалена робота, онлайн. Найбільше зайнятих у сфері послуг, торгівлі та освіті. У розрізі професій – левова частка спеціалістів та технічних експертів.

Роботу знайшли здебільшого через інтернет та службу зайнятості. Окрема увага у дослідженні – інклюзії на рівні громад. І найголовніше, більше половини переселенців прагнуть повернутися у рідні місця. 10% ВПО бажають інтегруватися за місцем поточного проживання на Закарпатті. А ще більшість вимушених гостей краю називають ставлення місцевого населення позитивним.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар