У Ракошині відкрили амфітеатр

листопада 12 / 2023

Нещодавно у селі Ракошино Мукачівського району відкрився місцевий амфітеатр.


Новий заклад культури та дозвілля був відкритий у рамках реалізації спільного словацько-українського грантового проекту «Спільна культура у минулому та сьогоденні» в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Амфітеатр у Ракошині є результатом співпраці між Великолучківською територіальною громадою, до складу якої входить село, та словацьким регіоном Великий Шаріш. Голова Великолучківської ОТГ Василь Коштура розповів, що ще з 2019 року Ракошино співпрацює зі словацьким регіоном у культурній сфері.

Амфітеатр, результат цього транскордонного проєкту, вміщує понад 150 глядачів, а його сцена — 40 осіб. За сценою розміщені дві кімнати та закулісні приміщення для підготовки виконавців до виступів на сцені. Дизайн амфітеатру виконаний у стилі модерн. А у підтрибунних приміщеннях є вбиральні. У тому числі для людей з особливими потребами.

Роботи навколо амфітеатру розпочались ще у 2021 році. І Європейський Союз фінансово підтримав цей проєкт, надавши близько 150 тисяч євро на будівництво амфітеатру. Це, як розповів голова Великолучківської громади Василь Коштура, близько 90% вартості проєкту. Інші 10% вклала громада.


За його словами, амфітеатр стане чудовим місцем для проведення різноманітних заходів на території громади, а також ідеальним майданчиком, де мешканці громади, зокрема, дитячо-юнацькі колективи, зможуть проявити свої здібності та таланти.

«У селі є школа мистецтв, у якій навчаються близько 450 вихованців. Крім того, чимало є молоді, творчих колективів, які виступатимуть на сцені амфітеатру. А сам він стане одним з головних місць проведення свят у Ракошині. Сподіваюсь, саме тут ми відзначимо і перемогу України над російськими агресорами», — мовив Василь Коштура.

Згодом в планах, за його словами, розпочнуться роботи з облаштування прилеглої території, паркувальних місць та «кругового руху».

Загалом, амфітеатр стане не лише чудовим місцем для культури і дозвілля жителів громади, але і ще одним культурним містком між регіонами-партнерами України і Словаччини.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар