Ракошино чи Великі Лучки: де повинен бути центр майбутньої ОТГ?

червня 01 / 2020
Ракошино чи Великі Лучки: де повинен бути центр майбутньої  ОТГ?

Троє - за, один – проти: офіційні коментарі сільських голів

На слуху громадськості останнім часом обговорення перспективного плану формування ОТГ в Закарпатській області. Найпалкіші дискусії навколо Ракошинської чи то, як стало нещодавно відомо – Великолучківської територіальної громади. Нагадаємо, до 13 травня поточного року у профільному міністерстві у всіх документах зазначалось, що чотири населені пункти: Ракошино, Великі Лучки, Зняцево та Кальник будуть об’єднані у громаду із центром у Ракошині. Проте 19-го травня за підписом голови ОДА Олексія Петрова до Міністерства розвитку громад та територій України направлено листа зі змінами, одна з яких стосується перенесення центру згадуваної ОТГ до Великих Лучок. Що з цього приводу думають самі керманичі сільських рад – офіційні коментарі.

Віктор Сулима, Кальницький сільський голова: «Усі до одного жителі Кальника за створення ОТГ із центром у Ракошині. Я не знаю, ко накаламутив таку воду, що центр має бути у Лучках. Ко буде їхати туда за 30 кілометрів. Ми того не хочемо. Люди настроєні дуже агресивно і якщо не буде центр у Ракошині, буде біда. Я їх раз одговорюву, но они вже хочуть іти перекривати трасу в Ракошині. Ракошино, то самоє ідельноє місто для центру ОТГ. Ми всі їздиме через Ракошино в Ужгород чи Мукачево. А до самого села лише 6 кілометрів, а не 30».
Діана Сирохман, Зняцівський сільський голова: «Я, як корінна жителька Зняцева, та й уся наша громада за розміщення центру майбутньої ОТГ у Ракошині. Насамперед тому, що це село знаходиться до нас дуже близько, 5 кілометрів усього. Їздить маршрутка у Ракошино, у Мукачево. Нам дуже зручно буде, якщо центр буде саме там. А ще у нас була, є і буде конфліктна ситуація із Лучками, особливо серед молодого покоління. Тому, только Ракошино».


Ярослав Чоп, Великолучківський сільський голова: «Знаєте, у нас найбільше село із усіх чотирьох, жителі села найбільше грошей дають до районного бюджету. Ще раніше я звертався до попереднього керівництва ОДА із проханням створити ОТГ із центром у Великих Лучках, туди мали увійти села Ключарки та Зняцево. Я відправив офіційні листи у їх сільські ради, але відповіді так і не отримав. А останні 6 місяців ми багаторазово зверталися до колишнього голови облдержадміністрації, пана Бондаренка, до заступника голови ОДА пана Гетьманенка, розуміючи що не вийде залишитись автономними, аби з Ракошина центр перенесли у Великі Лучки. Бо за фінансовими показними ми спроможніші від Ракошина, та й населення у нас більше. Я досі думав, що центр буде у Ракошині і сподіваюсь, що його перенесуть у Великі Лучки. Звісно, буду дуже радий і всі наші жителі також».

Василь Коштура, Ракошинський сільський голова: «Для мене, як і для близько 15 тисяч жителів Ракошинської, Зняцівської та Кальницької сільських рад, як грім серед ясного неба, була звістка щодо перенесення центру ОТГ із Ракошина у Великі Лучки. Ми разом із нашими депутатами районної та обласної ради, колегами сільськими головами одразу поїхали в Ужгород, аби отримати відповіді на запитання чому так. Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров тоді, на жаль, не знайшов можливості з нами зустрітись. Натомість прийняли нас його заступник пан Гетьманенко та головний архітектор. Коли я запитав чи це механічна помилка, Микола Пігуляк відповів, що ні. А на запитання чому переносять центр із Ракошина у Великі Лучки, обоє приспустили голови і промовчали. Сподіваюсь, що Олексій Петров розбереться у цій ситуації, бо вона, щонайменше не логічна і суперечить закону. І ще одне. Мене здивував коментар мого колеги Ярослава Чопа. Я особисто з ним кілька разів їздив на прийом до губернатора, клопотав про створення окремої ОТГ із центром у Великих Лучках. Але без сіл Ракошино, Кальник та Зняцево. А виявляється він пів року вже звертається із проханням об’єднати ці села в ОТГ із центром у Великих Лучках. Жителі наших сіл категорично проти. Вони вже хотіли перекрити дорогу, але це не вирішить проблему і постраждають невинні пересічні водії, які втраться свій дорогоцінний час, перебуваючи в заторах. Також це кримінальна відповідальність для організаторів. Тому я роблю все, аби врегулювати конфлікт мирно і, в першу чергу, законно».

Павло Павлище
Категорія : Політика


Залишити Коментар