Закарпаття має понад 40 угод з регіонами країн - членів ЄС

вересня 18 / 2023
Про це повідомив Володимир Чубірко під час зустрічі з головами обласних рад на тему «Роль обласних рад в процесі євроінтеграції України», яку у режимі відеоконференції організував Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Захід спрямований на підготовку регіонального рівня самоврядування до повноцінного членства в ЄС і роботи в нових управлінських реаліях.
Модерував захід народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації Віталій Безгін.
У ході зустрічі наголошувалося, що обласні ради відіграють ключову роль у процесі євроінтеграції. Задля того, аби покращити комунікаційні процеси профільним комітетом підготовлено законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві». Віталій Безгін підкреслює, що ця тема набуває значення однієї з основ державної політики регіонального розвитку.
Володимир Чубірко, звертаючись до колег, поділився напрацьованим облрадою досвідом транскордонного співробітництва. Зокрема зазначив, що Закарпаття має понад 40 угод з регіонами країн - членів ЄС. Розповів про позитивні результати співробітництва завдяки дієвому інструменту – Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА, створеного спільно з членом ЄС - Угорщиною. Також він зупинився на ініціативах щодо створення такого ж об’єднання із краями Словаччини. Спікер облради закликав своїх колег активно працювати у напрямку удосконалення транскордонної співпраці, тим паче, що після прийняття закону можливостей буде достатньо. Окремо акцентував увагу на співпраці комунальних підприємств облради із закордонними партнерами у рамках транскордонних проєктів. Володимир Чубірко підкреслив, що зокрема завдяки такій співпраці в Ужгороді збудують реабілітаційний центр для військових. Для цих цілей 5 чеських країв-партнерів нададуть 2 мільйони євро. Він також наголосив, що Закарпаття готове стати платформою, де ділитимуться напрацюваннями та допоможуть розвиватися іншим регіонам у сфері транскордонної співпраці.
Під час зустрічі наголошувалося, що профільний комітет ВРУ сприятиме тому, аби усі області України з 1 січня 2024 р. отримали можливість зайти в програми міжрегіональної співпраці в межах Європи незалежно від того, чи вони безпосередньо межують з країнами ЄС.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар