Суспільство
4 486 Переглядів
0 Рейтинг
На Закарпатті планують залишитися понад 30% вимушених переселенців: йдеться про близько ста тисяч осіб
червня
23
/ 2023
📍 На Закарпатті планують залишитися понад 30% вимушених переселенців: йдеться про близько ста тисяч осіб. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, яке провели на запит ОВА. Такі результати значно актуалізували потребу в забезпеченні людей житлом.
Саме створенню комфортних умов для ВПО, а також сприянню їхньому працевлаштуванню на місцевих і релокованих підприємствах була присвячена виїзна координаційна нарада кластера з питань житла та непродовольчих товарів, яка відбулася в Батівській громаді під головуванням заступника очільника ОВА Петра Добромільського.
💬 «Важливо забезпечити людей житлом, аби кожна сім’я могла жити окремо. Також говоримо про створення соціального житла для вразливих категорій населення. В територіальних громадах є будівлі, які можна реконструювати під шелтери, а також земельні ділянки, де можна звести нове житло», – зазначив Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської ОДА.
За його словами, державна й регіональна стратегії підтримки ВПО у процесі адаптації та інтеграції передбачають не лише створення належних умов для проживання, а й забезпечення робочими місцями. Саме тому в будівництві житла перспективною є співпраця на рівні області, тергромад, бізнесу та донорів.
Зокрема, Батівська ТГ готова виділити щонайменше 5 земельних ділянок для зведення житлових масивів та соціальної інфраструктури. До реалізації цих проєктів планує долучитися релокований і локальний бізнес, також розглядають можливість залучення партнерів і співфінансування з обласного та місцевого бюджетів.
💬 «Максимально підтримуємо такі ініціативи, адже ця співпраця сприятиме забезпеченню житлом тих, хто через війну втратив свій дім, хто потребує особливого соціального захисту, а також у довгостроковій перспективі дозволить зберегти людський потенціал, розвивати громаду, регіон та країну загалом», – резюмував Петро Добромільський.
🤝 До обговорення також долучилися представники Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародної організації з міграції, Норвезької ради у справах біженців в Україні, Dorcas Закарпаття, Проєкту «Надія», «Людина в біді», ZOA Ukraine, Програма розвитку ООН.
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
липня 08 / 2020
-
квітня 22 / 2021
-
червня 11 / 2022
-
червня 12 / 2022