На Закарпатті зросла кількість ВІЛ-інфікованих та хворих на туберкульоз

березня 24 / 2023

Під керівництвом першого заступника голови ОВА Мирослава Білецького відбулося засідання Обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ в Закарпатській області.


Станом на 1 січня 2023 року на диспансерному обліку перебувають 1147 ВІЛ-інфікованих осіб (із них 389 – хворі на СНІД), дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, – 75.

Показник поширеності ВІЛ-інфекції на 1 січня 2023 року становив 92,2 на 100 тис. населення проти 65,8 станом на 1 січня 2022 року, а СНІДу відповідно – 23,9 проти 31,3 на 100 тис. населення.

«Зростання показників захворюваності відбувається, зокрема, й через міграційні процеси у державі.

Найбільша кількість осіб із ВІЛ-інфекцією зафіксована в Хустському, Тячівському, Мукачівському районах та м. Ужгороді», – зазначив Мирослав Білецький.

Що стосується епідемічної ситуації з туберкульозу, то в Закарпатській області вона напружена та з певними коливаннями показників. Зважаючи на складність епідемії цього захворювання, за останні роки в регіоні впроваджена нова стратегія протидії недузі, сучасні підходи до організації виявлення, діагностики, лікування захворювання, адаптовані до міжнародних стандартів.

За рівнем захворюваності у 2022 році область посідає четверте місце в Україні. Захворюваність на нові випадки та рецидиви туберкульозу на Закарпатті минулого року збільшилася в порівнянні із 2021 роком на 24%: 927 осіб із новими випадками та рецидивами туберкульозу проти 748, виявлених у 2021 році. Крім того, серед внутрішньо переміщених осіб медики виявили 38 пацієнтів із туберкульозом (4,1%).

«На жаль, ми нікуди не можемо дітися від туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, але нам важливо тримати ситуацію під контролем, допомагати тим, хто хворіє, і запобігати подальшому поширенню захворювання. Саме тому важливо посилювати інформаційно-просвітницьку роботу, забезпечувати населення доступом до тестувань, контролювати своєчасність і якість лікування недуг», – прокоментував перший заступник голови ОВА.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар