Закарпатка вирощує у себе на кухні огірки та зелену цибулю

грудня 16 / 2022

Жінка з Рахівщини цілу зиму у себе на столі має салат зі свіжих овочів, огірків та цибулі. У себе на підвіконні у кухні, вона вирощує огірки та цибулю.


Взимку, купувати овочі, фрукти й зелень, не кожному по кишені, але хочеться, адже це так смачно.Тож я почала зі свіжої зеленої цибулі. Уже в кінці листопада, почала садити, щоб до зими та новорічних свят уже була зелень. Потім зрозуміло що однієї цибулі замало, спробую посадити огірки, і вийшло. Цибулю вирощую вже 10 років, а от огірки четвертий 4 – рік, – розповідає нам пані Тамара.

Тож, що до цибулі, для неї не обов’язково мати спеціальну землю для висадки зелені, навіть, без неї можна обійтися.

Я висаджую у звичайний лоток від яєць.

Беру маленькі цибулини, заливаю їх теплою водою на 6-8 годин, краще на ніч. Через цей час, дістаю, висушую їх паперовим рушником й трішки зрізаю верхівки.

Далі, поділіть навпіл лоток від яєць. В одній частині, де знаходяться центральні заглиблення, зробіть в кожному з них отвори й помістіть туди по одній цибулині.


Потім, одну частину лотка з цибулею покладіть в другу частину — кришку від лотка, заздалегідь наповнену водою. Кількість води має бути стільки, щоб корені були замочені, а самі цибулини не були у воді. Тепер, необхідно тільки чекати, поки цибулини проклюнуться, а потім змінюйте воду раз на 3 дні, розповідає Тамара.

А от що до огірків, то місткість для вирощування підійде будь-яка. Я беру горщик до квітів. Зазвичай купую вже готовий торф у магазині.

Розсада в склянки розташовується, так само як і на звичайній грядці. Перші паростки з’являться вже за тиждень, а з догляду тут потрібен лише щоденний полив.

Саджаю огірочки за звичай вкінці жовтня на початку листопада. Вже на свята маю врожай. Що до насіння то маю своє. Завжди! Ніколи не купую, тож яку купувати порадити не можу – говорить пані Тамара.

Категорія : Суспільство


Залишити Коментар