Суспільство
672 Переглядів
0 Рейтинг
Закарпатцям нагадали про важливість вакцинації проти поліомієліту
жовтня
24
/ 2022
У Всесвітній день боротьби з поліомієлітом краянам нагадали про необхідність профілактики небезпечного захворювання, яке в 1 з 200 випадків спричиняє невиліковний параліч.
Директор департаменту охорони здоров'я ОВА Анатолій Пшеничний на брифінгу зазначив, що минулого року в Україні виявили два випадки зараження поліовірусом. Їх підтвердили у невакцинованих дітей, один із них зафіксували в нашому регіоні.
У відповідь на спалах поліомієліту в Україні в лютому запустили форсовану імунізацію дітей, які не мали щеплення або ж не отримали повний цикл. За словами Анатолія Пшеничного, у вересні на Закарпатті проходив місяць активної кампанії з вакцинації. За цей період медичні працівники імунізували понад 2 000 дітей. Найкращих показників охоплення щепленнями досягли громади Іршавщини, Міжгірщини, Рахівщини та Тячівщини.
«Водночас важливо досягти щорічного показника охоплення імунізацією щонайменше 95%, щоб ми нарешті позбулися цієї хвороби в Україні. Робота на цьому не зупиняється, ми й надалі змушені долати недугу. Етіологічного лікування від поліомієліту не існує, мають бути лише превентивні профілактичні заходи, тобто вакцинація», – підкреслив Анатолій Пшеничний.
Поліомієліт здебільшого вражає дітей, і саме імунізація зменшує навантаження цієї хвороби на суспільство, наголосив експерт Бюро ВООЗ, координатор на реагування спалаху поліомієліту в Україні Реймонд Данколі.
«У 1988 році було прийнято рішення про викорінення поліомієліту, але до цього часу 350 тисяч дітей у всьому світі вже отримали параліч через це захворювання, 125 країн були ендемічними з поліомієліту. Зараз таких країн є дві – Афганістан та Пакистан», – зазначив Реймонд Данколі.
За його словами, в межах візиту на Закарпаття фахівці ВООЗ, зокрема, планують поспілкуватися з медичними працівниками та провести роботу з ромським населенням, адже важливо, щоб усі спільноти регіону долучалися до вакцинації.
Лікарка-епідеміологиня відділу епіднагляду Центру громадського здоров'я Ірина Кисляк розповіла про загальну епідемічну ситуацію в Україні. Спікерка додала, що у 2002 р. ми, як і вся Європа, отримали сертифікат країни, вільної від поліомієліту, тож повинні вживати низку заходів, зокрема виявляти гострі в’ялі паралічі, які говорять про те, що є настороженість нашої медичної спільноти до поліомієліту.
Ірина Кисляк також закликала батьків дбати про здоров’я своїх дітей і проводити щеплення від поліомієліту та проти низки інших захворювань (кір, дифтерія тощо).
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
вересня 26 / 2020